Data aktualizacji: 2018-09-27

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*The Downs

SW20 8HG

Lokalizacja szkoły (długość i szerokość geograficzna)                                -

WYDZIAŁ KONSULARNY AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LONDYNIE

+44 2085402327

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): dyrektor@PolskaSzkolaPutney.com; admin@PolskaSzkolaPutney.com

Maja Brodzińska

Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

1960
Krótka historia szkoły
.*

W tym roku Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie obchodzi 57-lecie działalności. Rocznica ta wzbudza wiele pozytywnych emocji, zmusza do refleksji, a wszystkich zaangażowanych w życie szkoły mobilizuje do dalszego działania.

Przez te dziesięciolecia placówka zmieniała adresy, swoje struktury i dostosowywała do współczesnych metod edukacji. Tym co w niej niezmienne od chwili powstania aż do dnia dzisiejszego to cele i zadania stawiane szkole. Jest to miejsce, które rozwija umiejętności władania językiem ojczystym oraz kształtuje tradycje i samoświadomość polską. Przede wszystkim jednak szkoła polska to ludzie – Polacy – którzy mimo wielu lat życia na obczyźnie, nigdy nie zapomnieli o kraju, to ludzie, którzy pielęgnują miłość i poczucie obowiązku wobec Ojczyzny po dziś dzień. To oni tworzyli i tworzą edukacyjną tkankę polskości na obczyźnie.

Nasza szkoła rozpoczęła działalność ponad 57 lat temu. Obecnie, szkoła mieści się w południowej dzielnicy Londynu – Wimbledon (a do niedawna na Putney) i należy do jednej z większych polskich szkół w Anglii. W każdą sobotę uczy się w niej aktualnie ponad 538 uczniów i uczennic w wieku od 3 do 18 lat. Oprócz nauki języka polskiego, historii i geografii Polski, staramy się wychowywać młodego człowieka w poczuciu przywiązania do Polski, podtrzymując tradycje narodowe, promując kulturę i przekazując wiedzę o współczesności kraju ojczystego. Nasza Szkoła to również miejsce, gdzie poprzez akcje charytatywne, uwrażliwiamy młodzież i dzieci na potrzeby innych.

- 2017/18532

3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 13-15 16-18 i więcej.

Szczegółowe zasady zapisów do szkoły sa określone na stronie http://polishschoolputney.com/zapisy-nowych-uczniow i http://polskaszkolaputney.com/zapisy-rodzenstwa-uczniow-szkoly

29.04.2017- 06.05.2017          –  rejestracja drogą elektroniczną
13.05.2017 i 20.05.2017         –  rejestracja osobiście w szkole wyłącznie osób poinformowanych drogą e-mailową (po wstępnej weryfikacji zgłoszeń).

Rozpoczęcie 15 września 2018

Zakończenie 29 czerwca 2018

Nauczyciele mają podpisane kontrakty ze szkołą.

1. Celem Koła Rodzicielskiego jest udostępnienie dzieciom warunków do nauki języka polskiego, polskiej historii i geografii Polski oraz poznania kultury i obyczajów polskich wraz z możliwością przygotowania do egzaminów państwowych na poziomie GCSEAS i A2.

2. Aby osiągnąć powyższy cel, Koło stawia przed sobą następujące zadania:

1. wyszukanie wykwalifikowanego kierownictwa i kadry nauczycielskiej;

2. wynajęcie odpowiedniego lokalu, w którym mogłyby się odbywać lekcje;

3. zdobywanie funduszy na pokrycie kosztów szkoły tj.: na zwrot kosztów kadry szkolnej, zakup książek szkolnych, pomocy naukowych, wycieczek w celach naukowych itp. drogą zbierania składek, organizowania zabaw, festynów, koncertów i innych imprez szkolnych.

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?