Data aktualizacji: 2015-03-23

Ulica, nr domu*257 Riddiford Street, Newtown, Wellington

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Zelandii

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polishschool@polishcommunity.org.nz

Polska Szkoła w Wellington jest podgrupą Polskiego Stowarzyszenia w Nowej Zelandii (Wellington) PO Box 853 Wellington 6140 Nowa Zelandia

1955
Krótka historia szkoły
.*
Szkoła działa od 1953 roku. Klasy prowadzone były w Wellington, Porirua, Upper Hutt. Niestety przez ostatnia dekadę ilość uczniów zmniejszyła się do kilku rodzin i obecnie Szkoła odbywa się tylko w Wellington (przybywa nowych młodych rodzin z Polski).
Cele Szkoły: • Promowanie Polskiej kultury i języka w Nowej Zelandii, • Propagowanie polskiego dziedzictwa narodowego i polskiego ducha naszego społeczeństwa. Zajęcia Lekcje odzwierciedlają potrzeby polskiej społeczności w Nowej Zelandii. Pozwalają doświadczyć polskich tradycji, kultury, historii i języka. Zajęcia przedszkolne są zarejestrowane w Ministerstwie Edukacji. Szkoła posiada bibliotekę. Kontakty Towarzyskie: Uczniowie i rodzice maja okazję nacieszyć się kontaktem z innymi polskimi rodzinami. Mogą brać udział w biwakach, zabawach i innych pozaszkolnych zajęciach. Kto Kieruje Szkołą? Szkoła należy do Polskiego Stowarzyszenia w Nowej Zelandii (pod-grupa). Jest prowadzona przez Komitet wybierany co roku na walnym zebraniu.
Wellington jest stolicą Nowej Zelandii. Społeczność Polską tworzą głównie Polacy którzy przybyli tu w czasie/po II wojnie światowej i jego pierwsze pokolenie, ale również przybywa tu dużo młodych rodzin polskich.

- 2017/18-

telefon, e-mail, przyjść na zajęcia, dotacja finansowa nie jest obowiązkowa i zależy od ilości dzieci w szkole, ich wieku itp. zapisy są przez cały rok

Dyplom ukończenia roku szkolnego w Szkole Polskiej.

Komitet Rodzicielski wraz z Kierowniczką Szkoły
Komitet Rodzicielski prowadzi Szkołę.

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?