Data aktualizacji: 2012-03-15

- w języku polskim * Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Hadze
- w języku lokalnym * nie używamy
Miejscowość * Haga

Holandia

Ulica, nr domu*

Królestwo Niderlandów

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): kierownik@spk-haga.nl

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

SPK podlega Ministerstwu Edukacji Narodowej. Pracę szkoły koordynuje
ORPEG
przy ul. Rolnej 175 D w Warszawie.

1995
Krótka historia szkoły
.*
Zapraszamy do Kroniki Szkolnej na naszej stronie internetowej: http://spk-haga.nl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=98&catid=4

Szkolny Punkt Konsultacyjny działa na podstawie
rozporządzenia MEN z dnia 31 sierpnia 2010r. w sprawie organizacji kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą i prowadzi nauczanie według obowiązujących w Polsce programów nauczania.

Placówka realizuje uzupełniający program nauczania tzn. prowadzi zajęcia z wybranych przedmiotów nieobjętych nauczaniem w szkołach holenderskich i szkole międzynarodowej oraz z przedmiotów, w nauczaniu których występują istotne różnice między programem szkoły polskiej i holenderskiej (międzynarodowej).

Nauczanie odbywa się na poziomie sześcioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego i obejmuje następujące przedmioty:

nauczanie zintegrowane - klasy I-III szkoły podstawowej
język polski - klasy IV-VI SP, I-IIIG, I-III LO
historia - klasy IV-VI SP, I-IIIG, I-III LO
geografia - kl. V SP I i III G, II LO
wiedza o społeczeństwie - kl. II G i I LO
matematyka - klasy IV-VI SP, I-IIIG, I-III LO

Od września 2011 wprowadzono nowy przedmiot- wiedza o Polsce (kl. 4, kl. 1g i 1LO)
Na temat Polonii w Holandii można poczytać na stronie Polskiej Misji Katolickiej w Amsterdamie.

- 2016/17 -
              - 2017/18 -

Żeby zapisać dziecko trzeba zadzwonić lub zarejestrować się przez naszą stronę (zapisy do szkoły), a następnie wypełnić formularz o przyjęcie do SPK i dostarczyć kopię ostatniego świadectwa lub wypis ocen ze szkoły, jeśli jest to w trakcie trwania semestru.

Uczeń kończący naukę w danym roku szkolnym otrzymuje świadectwo szkolne według zasad i wzorów obowiązujących w systemie oświaty Rzeczypospolitej Polskiej.

ORPEG

Na zasadach takich samych jak nauczycieli w Polsce.

W SPK działa Rada Rodziców, stanowiąca reprezentację rodziców uczniów.

Kompetencje Rady określają przepisy Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty, ustawy z dnia 26 stycznia 1982r.  - Karta Nauczyciela, aktów wykonawczych do tych ustaw.

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Fotografia pionowa:  Fotografia kwadratowa:

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?