Data aktualizacji: 2017-02-17

- w języku polskim * Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole z polskim językiem nauczania
- w języku lokalnym * Základní škola a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím - Szkoła Podstawowa i Przedszkole
Miejscowość * Karviná

Czechy

Ulica, nr domu* Dr. Olszaka 156

Ostrawa

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 00420 596 317 672

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): skola@pzskarvina.cz

Tomasz Śmiłowski

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Magistrá města Karviná ul.Fryštátská 72 Karviná Fryštát 733 01 Česká Republika

1918
Krótka historia szkoły
.*
SzkoŁa polska dziaŁa w Karwinie od 1918 roku. Po wojnie dziaŁaŁo na terenie miasta kilka polskich Szkół. Niestety od roku 2004 z powodu małej ilości uczniów działa już tylko jedna szkoła i wchodzące w jej skład przedszkole.
Chodzi o szkołę podstawową z polskim językiem nauczania. Liczy ona 9 klas i 3 oddziały świetlicy szkolnej. W przedszkolu działają 3 klasy.
Karwina jest 60 000 miastem powiatowym leżącym na Śląsku Cieszyńskim. Na terenie miasta działa kilka polskich organizacji - np.5 Kół PZKO. Macierz Szkolna, Harcerstwo, PTTS Beskid Śląski, Towarzystwo Nauczycieli Polskich itd.

- 2016/17 149
              - 2017/18

Dziecko można zapisać kiedykolwiek w trakcie roku - wystarczy skontaktować się z dyrekcją.

Kiedykolwiek w trakcie roku.

Początek zajęć1.9., koniec 30.6.

Uczniowie otrzymują 2x w roku świadectwo.

Szkoła jest podmiotem prawnym - nauczyciele sa zatrudniani przez dyrekcję szkoły.
Rada Rodziców działa bardzo sprawnie. Stanowi partnera dla dyrekcji szkoły a równocześnie organizuje wiele imprez ( bale , festyny ... ). Dochód z imprez jest przeznaczony na wsparcie uczniów szkoły ( pomoce naukowe itp. )

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Fotografia pionowa:  Fotografia kwadratowa:

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?