Data aktualizacji: 2010-12-14

- w języku polskim * Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Królowej Rychezy przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii
- w języku lokalnym * Polnische Schule der Königin Richeza am Generalkonsulat der Republik Polen in Köln
Miejscowość * Kolonia

Niemcy

Ulica, nr domu* Raderthalgürtel 3

Konsulat Generalny RP w Kolonii

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +49221384966

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): koloniarycheza@poczta.onet.pl

spkkolonia

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

Zespół Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą w WARSZAWIE ul. Solec 57 00-424 WARSZAWA

1973
Krótka historia szkoły
.*
...znajduje się na stronie internetowej szkoły
Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania w systemie zajęć stacjonarnych w oparciu o polskie prawo oświatowe. Szkoła posiada filie: - we Frankfurcie nad Menem - kształcenie na odległość, - w Norymberdze - kształcenie na odległość, - w Remseck - system stacjonarny oraz kształcenie na odległość, - w Brunssum (Holandia) - system stacjonarny i kształcenie na odległość. Nauczane przedmioty to: język polski, historia Polski, geografia Polski, wiedza o społeczeństwie. Matematyka - jako obowiązkowy przedmiot dodatkowy.
Kolonia - milionowe miasto w Nadrenii Północnej Westfalii. Społeczność polska związana z Konsulatem Generalnym RP, z polskimi firmami działającymi na tutejszym terenie, z polskimi żołnierzami oddziałów NATO stacjonującymi w Niemczech oraz bardzo liczna społeczność polonijna.

- 2016/17 -
              - 2017/18 -

Nauka na poziomach szklonych jest bezpłatna, szkoła prowadzi nauczanie przedszkolne (zerówka) - na zapotrzebowanie rodziców i na zasadach ustalonych przez rodziców w porozumieniu z Radą Rodziców. Zapisać dziecko do szkoły należy bezpośrednio przed rozpoczęciem roku szkolnego, wymagane dokumenty to: - ostatnie świadectwo ze szkoły w Polsce, - potwierdzenie uczęszczania do szkoły kraju przebywania, - potwierdzenie tożsamości (do okazania).

Świadectwa MEN dla uzupełniającego programu nauczania.

Zespół Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą w Warszawie - zgodnie z polskim prawem oświatowym
Działająca w szkole Rada Rodziców pełni funkcję wspomagajacą...

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Fotografia pionowa:  Fotografia kwadratowa:

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?