Data aktualizacji: 2008-10-22

LT-21117

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 0037052855670

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): tvm.trk@delfi.lt

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Samorząd rejonu trockiego

Krótka historia szkoły
.*
Poprzedniczką Trockiej Szkoły Średniej była szkoła parafialna, którą założono w 1777 roku. Szkolne mury opuściło 1400 absolwentów. Do 1986 roku szkołą kierowało 7 dyrektorów. Od 1973 r. dyrektorem Szkoły Średniej w Trokach był Aleksandras Riezanovas. W 1986 r. ster kierownictwa szkołą przejął Marian Kuzborski i kieruje nią obecnie. Został uchwalony nowy plan dydaktyczno-wychowawczy, mający na celu: 1) tworzenie koncepcji szkoły narodowej, zapoznanie się z kulturą innych narodowości; 2) modernizacja procesu kształcenia i nauczania w szkole. Szkoła bogata jest w piękne tradycje, z czego bardzo się szczycimy: organizowanie wieczorków – spotkań z absolwentami szkoły, święto złotej jesieni, wieczorki litewskie, święto polskiej pieśni, święto niepodległości Polski, wspólna Wigilia, Walentynki, święto wiosny, dzień mamy, spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami, a także dzień sportu i rekreacji.
W malowniczym miejscu, w odległości 27 km. od Wilna. Wśród jezior i lasów leży historyczne miasteczko – Troki, była stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego. Piękny zamek na wyspie – świadek panowania Wielkiego Księcia Witolda. Co roku zwiedza miasto dużo turystów z całego świata, w tym i z Polski.
50 procent mieszkańców miasta Troki to Polacy.

- 2016/17 -
              - 2017/18 -

Zwracać się do sekretariatu pod adresem: Birutės 44 Trakai tel.0037052855670

Szkoła wydaje zaświadczenia: ukończenia szkoły początkowej, ukończenia 1 części szkoły podstwowej, ukończenia szkoły podstawowej (10klas), świadectwo dojrzałości po szkole średniej.

Dyrektor szkoły.
Działa Rada Szkoły.

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Fotografia pionowa:  Fotografia kwadratowa:

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?