Data aktualizacji: 2015-09-09

1929
Krótka historia szkoły
.*

Nasza szkoła została założona przez pana Zygmunta Sonika w dniu 7 Kwietnia 1929 roku, jako kierownik tej szkoły nazwał ją "Szkółka". Chciał aby dzieci polskie na obczyźnie miały jakieś pojecie o naszych dziejach polskich, a jako pierwsze jeszcze to, że są takie dzieci, które nie umieją jeszcze mówić w języku polskim, wiec tym dzieciom koniecznie trzeba iść z pomocą, aby dziecko wiedziało ze jest polakiem z krwi polskiej ” Tak zapisane jest w naszych książkach związkowych. Placówka istniała jako” Szkółka” do 2002 r, kiedy dostała imię” Szkoła Sobotnia Mikołaj Kopernik” z inicjatywy nauczycielki Susan Teresa Lancman.

"Szkoła Sobotnia Mikołaj Kopernik" funkcjonuje w Związku Polskim w Kordobie. Asociacion Polaca de Cordoba

Zajęcia odbywają się popołudniu od Marca do koñca Listopada. W tym roku szkoła liczy 18 uczniów (od wieku 4 do 68 lat).

Zajęcia języka polskiego odbywają się w grupach kilkuosobowych w zależności od wieku: dwie nauczycielki prowadzą lekcje w czterech grupach, w których znajdują się dzieci i dorośli w różnym wieku i poziomach kompetencji językowych, najwięcej uczą się języka polskiego, ale tez trochę historii, geografii i tradycji polskich. Na lekcjach dzieci uczą się tańców narodowych i piosenek.

Córdoba jest stolica Prowincji Córdoba, liczącą prawie 200.000 mieszkanców.

- 2016/17 -
              - 2017/18 -

Zapisy do szkoły trwają cały rok. Nowe

Tak dziala Rada Rodzicow, jej rolą jest pilnowanie dzieci i przygotowywanie podwieczorku co sobote, dbanie o stroje do tanca i wyjazdy z dziecmi.-

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Fotografia pionowa:  Fotografia kwadratowa:

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?