Data aktualizacji: 2015-09-05

- w języku polskim *Polsko-niemiecka Inicjatywa Rodzicielska Wspierania Dwujęzyczności
- w języku lokalnym *Deutsch-polnische Elterninitiative zur Förderung der Zweisprachigkeit e.V.
Miejscowość *Frankfurt n.Menem

Niemcy

Ulica, nr domu*Am Borsdorfer 41

Kolonia

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): info@krasnale.de

Typ do przyporządkowania

Inicjatywa rodzicielska, stowarzyszenie użyteczności publicznej zarejestrowane w sądzie rejonowym we Frankfurcie n.Menem

c/o Ewa Źródlewska-Banachowicz
ewa.banachowicz@krasnale.de

Krótka historia szkoły
.*

Stowarzyszenie utworzone zostało przez rodziny polskie i polsko-niemieckie mieszkające we Frankfurcie i okolicy.

Organizacja liczy 50 członków, Zarząd składa się z 5 osób polskiego i niemieckiego pochodzenia. Statut znajduje się na stronie www.krasnale.de
Nasze cele

Głównym naszym zadaniem jest wspieranie wychowania dwujęzycznego dzieci oraz pielęgnowanie języka i kultury polskiej.

Co robimy?

Nasze cele realizujemy podczas zajęć grup Krasnoludki dla dzieci w wieku: od 6 miesięcy do 6 lat, lekcje języka polskiego dla dzieci w wieku szkolnym. Oferujemy warsztaty muzyczno-teatralne, chór dziecięcy, wykłady na temat dwujęzyczności dla rodziców. Organizujemy szkolenia dla nauczycieli pracującymi z dziećmi polonijnymi i dwujęzycznymi. Bierzemy udział w akcji Cała Polonia czyta dzieciom.

Organizujemy spotkania integracyjne oraz okolicznościowe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Nasze plany

W grudniu 2015 otwieramy pierwsze w Hesji przedszkole polsko-niemieckie Polanka.

We Frankfurcie oficjalnie żyje około 10.000 Polaków, w Hesji około 50.000, we Frankfurcie około 20.000

- 2017/18-

Zapisy: zapisy@krasnale.de / anmeldung@krasnale.de / info@krasnale.de

Zajęcia odpłatne: od 4,5/5 euro za spotkanie/ Lekcje polskiego 7 euro

90 minut tygodniowo, zajęcia dla dzieci do 5 roku odbywają się z udziałem opiekunów, zajęcia szkolne dla klas I-III odbywają sie w soboty

Wydajemy zaświadczenie o uczestnictwie w lekcjach języka polskiego, które mogą być uznane przez dyrektorów szkół lokalnych.

Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego, z nauczycielami podpisywane są umowy o dzieło.
Stowarzyszenie to inicjatywa rodzicielska, nie ma rady rodziców.

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?