Data aktualizacji: 2017-04-27

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): zastupce@zskosariska.cz

Dalibor Pyszko

Dorota Koch

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Obecní úřad Košařiska,okr. Frýdek - Místek, 739 81

Krótka historia szkoły
.*
Szkolnictwo polskie w Koszarzyskach datuje się od roku 1832, jednak pierwsza wzmianka o szkolnictwie pochodzi z r.1822, wtedy uczono w domach prywatnych. W roku 1832 został wybudowany pierwszy drewniany budynek szkolny, była to filia szkoły bystrzyckiej. W roku 1853 szkoła stała się samodzielną, z biegiem lat zmieniała swe miejsce . W latach 70tych wybudowano nowy budynek szkolny, w którym obecnie mieści się szkoła czeska, polska, przedszkole czesko – polskie.

Szkoła Podstawowa i Przedszkole jest częścią składową Základní školy a Mateřské školy.Od roku 2003 obie placówki - polska i czeska - funkcjonują pod jedną wspólną dyrekcją. W przedszkolu  znajduje się jeden oddział z polskim językiem nauczania, natomiast w szkole są dwie polskie klasy , które zawierają obecnie 1.-5. rok nauczania.

Gmina Koszarzyska jest podgórską wioską otoczoną ogromnymi zaleśnionymi zboczami. Koszarzyska znajdują się w północno-wschodniej części Republiki Czeskiej.Pierwsza historyczna wzmianka o wsi pochodzi z 1643 roku.

- 2017/18

kiedykolwiek, bez opłat

Szkoła wydaje świadectwo końcowe o ukończeniu klasy, składające się z ocen za 1. półrocze roku szkolnego i za 2. półrocze roku szkolnego.

Nierozłącznym partnerem szkoły jest Macierz Szkolna Koszarzyska, zrzeszająca rodziców i przyjaciół szkoły. Tworzy nam ona przede wszystkim wsparcie moralne oraz zapewnia zaplecze materialne przy organizacjowaniu akcji szkolnych i pozaszkolnych, wycieczek, wyjazdów edukacyjnych...Pomaga też przy finansowaniu pomocy szkolnych i sportowych w szkole i przedszkolu.

Czy przy szkole działa biblioteka?*

Czy placówka posiada stały dostęp do internetu*?