Data aktualizacji: 2019-02-22

Kazimiera Ferenc

Parafia Holy Name of Jesus 360 Washington Blvd. Stamford, CT. 06902

1987

W roku szkolnym 2016/17 do szkoły podstawowej i liceum  uczęszcza 282 uczniow. Mamy podwójne oddziały 4 i 5 latków, zerówek , klas I - IVoraz pojedyncze  od klasy IV . W liceum uczy się 2 uczniow.Uczniowie uczą się języka polskiego, historii i geografii .

1. Stamford -miasto w Fairfield County,CT.Liczba mieszkanców wg censusu 2010 wynosi 118,475. Okolo 5,6% posluguje się językiem polskim. W Stamford mamy polski kościół Holy name of Jesus Church,  5 polskich sklepow( Warsaw Deli, European Deli, Pulaski Market, Sezam Market i Taste of Poland) oraz Holy Name  Athletic Club.

- 2017/18278
              - 2018/19270

W celu zapisania dziecka do szkoły należy wypełnić aplikację,oddać do szkoły na początku roku szkolnego (druga sobota września) oraz uiścić opłatę za szkołę.

w czasie wakacji można to zrobić online , na stronie internetowej szkoły, lub we wrześniu

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu,  tydzień po Labor Day ( druga sobota miesiąca) , a kończą w 3 sobotę maja ( tydzień przed Memorial Weekend)

Szkoła wydaje świadectwa  opracowane przez  Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Nauczycieli zatrudnia dyr szkoły na okres jednego roku ( umowy o pracę jako independent contractor)
Przy szkole dziala Rada Rodziców. Jej zadaniem jej dbanie o finanse szkoly.