Data aktualizacji: 2009-12-06

Malmö

+4646-35 70 25

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): ewa.bolanowska@lund.se

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Lunds Kommun,Utbildnigsförvaltning, Stortorget 1, Box 138, 221 00 Lund

Lekcje odbywaja sie we wszystkich szkolach, do ktorych chodza nasi uczniowie. Nauczyciele jezdza do uczniow, a nie odwrotnie.
W Lund mieszka kilka tysiecy Polakow, ze starej emigracji, ale od kilku lat mamy naplyw emigracji zarobkowej.

- 2017/18-

Nauka jest bezplatna. Na poczatku roku rodzice zglaszaja w szkole dziecka chec nauki j. ojczystego i dyrektor szkoly przyznaje ilosc lekcji w zaleznosci od wielkosci grupy. Grupa 1-4 uczniow dysponuje 1 lekcja czyli 40 min.,           powyzej 4 uczniow 60- 80 min. W Liceum przysluguja uczniom 2,5 godz.zegarowe

Uczniom wystawia sie oceny zgodnie z systemem oswiatowym szwedzkim od 8 klasy szkoly podstawowej. Oceny sa uwzgledniane do sredniej ocen danego ucznia. Ocena z j. ojczystego wystepuje tez na swiadectwie maturalnym.

Nauczyciel musi posiadac wyksztalcenie pedagogiczne z Polski i zostac zatwierdzony przez szwedzkie Ministerstwo Oswiaty.Druga mozliwoscia jest ukonczenie studiow pedagogicznych w Szwecji, na kierunku: Nauka jezyka ojczystego.
Rada Rodzicow ma staus doradczy. Moze wypowiadac opinie wiekszosci, ale nie podejmuje zadnych decyzji w sprawach np. budzetu.