Data aktualizacji: 2014-07-22

- w języku polskim *Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II
- w języku lokalnym *John Paul II Polish Saturday School Ltd.
Miejscowość *Doncaster

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*16 Hereford Road

DN2 4PU

Manchester

+4401302561483, +4407704934838

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): katarzynaanna.socha@gmail.com

Typ do przyporządkowania

John Paul II Polish Saturday School Ltd.

16 Hereford Road

DN2 4PU Donacster

South Yorkshire

Wielojęzyczność jest bogactwem, jesteśmy tego świadomi wszyscy. Dlatego dbamy o naukę języka angielskiego naszych dzieci, jednocześnie nie zapominając o konieczności rozwoju języka ojczystego. Polska Szkoła Sobotnia Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Doncaster powstała po to, aby dać dzieciom i młodzieży możliwość nauki i rozwijania języka polskiego w atrakcyjnej i pełnej życzliwości atmosferze. W Szkole dzieci przygotowują się do tego, aby w przyszłości potrafiły samodzielnie i swobodnie posługiwać się poprawnym językiem polskim w mowie i w piśmie. Dąży się do tego, aby rozbudzić w dziecku zainteresowanie do samodzielnych poszukiwań informacji na temat Polski, jej kultury i mieszkańców. W Szkole dzieci mają szansę na nawiązanie przyjaźni i dialogu z innymi polskimi dziećmi. Potrzeba komunikacji w języku polskim w naturalny sposób tworzy kontekst do używania tego języka.

- 2017/18-

1. Nabory są prowadzone w czerwcu i we wrześniu. Należy osobiście zgłosić się do szkoły po aplikację lub wysłać e-mail z prośbą o przesłanie aplikacji. Można również wysłać zapytanie korzystając z facebooka - szkoła ma swój profil. Wypełnioną aplikację można odesłać mailem, pocztą lub osobiście dostarczyć do szkoły.
  2. Opłata za szkołę wynosi £30 miesięcznie za jedno dziecko i £20 za drugie oraz £10 każde następne dziecko w rodzinie.

Wydajemy świadectwo szkolne, które proponuje Polska Macierz Szkolna w Londynie.

Wszyscy nauczyciele są wolontariuszami. Zatrudniani są na podstawie rozmowy z dyrektorem szkoły oraz radą rodziców.

Rada Rodziców działa przy szkole, liczy 5 członków, wybierani są spośród rodziców dzieci uczęszczających do szkoły. Jej głównym zadaniem jest wsparcie dyrektora szkoły w sprawach organizacyjnych - rożnego rodzaju imprezy okolicznościowe, akademie, spotkania z gośćmi, z osobami zainteresowanymi współpracą ze szkołą.