Data aktualizacji: 2018-04-18

- w języku lokalnym *St. Matthias Polish School of St. Jadwiga
Miejscowość *Ridgewood

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*58-15 Catalpa Ave.

11385, NY

Nowy Jork

718-801-2023

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): ps.sw.jadwiga@aol.com

Malgorzata Starzec

j/w

Polska Szkola im. Sw. Jadwigi Krolowej jest skupiona przy Parafii St. Matthias w Ridgewood (5815 Catalpa Ave., Ridgewood, Ny 11385)

Szkola nalezy do organizacji do Centrali Polskich Szkol Doksztalcajacych w Nowym Jorku.

1998

Polska Szkoła im. Św. Jadwigi Królowej w Ridgewood prowadzi zajęcia w soboty szkolne od 10:00 do 14:00. Obecnie 340 uczniów uczy się w 18 oddziałach klasowych - od klasy 0 do 11 w wieku od 5-18 lat. Na zajęciach uczniowie poznają język polski, historię, geografię, religię, kulturę i tradycję polską. Prowadzone są zajęcia pozalekcyjne (artystyczne) od 2:00 do 3:00 - taniec, plastyka.

Szkoła przygotowuje dzieci w języku polskim do przyjęcia sakramentów świętych: Spowiedzi i Komunii Świętej.  Po ukończeniu klasy 8-mej uczniowie mogą przystąpić do egzaminu Polish LOTE, który daje im dodatkowe kredyty w High School. Dla uczniów pragnących pogłębić wiedzę z języka polskiego w 2011 powstało trzyletnie liceum. Przygotowuje uczniów do matury oraz do Egzaminu Certyfikatowego z języka polskiego.

W szkole odbywa się wiele konkursów, akademii, ciekawych spotkań.  Działający sprawnie Komitet Rodzicielski pomaga w zorganizowaniu ważnych uroczystości szkolnych tj.: wigilia, mikołajki, bal karnawałowy, dzień dziecka. W szkole wydawana jest „Gazetka szkolna”.

- 2017/18345

Rejestracja odbywa się w kolejną sobotę po zakończeniu roku szkolnego.

Rodzice muszą wypełnić aplikację i kartę informacyjną o uczniu oraz uiścić opłatę.

Najlepiej podczas zapisow w kwietniu i czerwcu.

Zajęcia rozpoczynają się w pierwszą lub drugą sobotę września i kończą w pierwszą lub drugą sobotę czerwca.

Szkoła wydaje uczniom świadectwa na zakończenia roku szkolnego i po ukończeniu szkoły wydane przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w NY.

Wywiad z dyrektorem.

Szkola zatrudnia nauczycieli z wyzszym wyksztalceniem pedagogicznym po kierunkch: pedagigika wczesnoszkolna, polonistyka, geografia, historia, jezyki obce, teologia.

Tak. Rada Rodzicow pomaga w organizacji wiekszych szkolnych imprez tj. mikolajki, wigilia, zabawa, dzien dziecka.