Data aktualizacji: 2010-02-03

Edynburg

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): viggo2@o2.pl

j/w

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Od tego roku szkolnego EPSS mieści się w Killicomaine Junior High School w Portadown .
Od pażdziernika 2009 zajęcia odbywają się od 9.00 do 13.00 w ramach zajęć prowadzimy nauczanie języka polskiego jako ojczystego dzieci od 4 do 16 roku życia,naukę historii Polski z elementami kultury polskiej i geografii,matematykę uzupełniająco,nauczanie specjalne, terapię logopedyczną oraz zajęcia artystyczne.Prowadzimy naukę języka angielskiego dla rodziców metodą Callana( 2 poziomy zaawansowania),naukę języka polskiego jako obcego dla zainteresowanych ( nie tylko Irlandczyków) oraz naukę gry na instrumentach muzycznych( w projekcie).
Obecnie do szkoły uczęszcza 36 dzieci, które uczą się w klasach 0-III oraz klasę I gimn.
W szkole pracuje obecnie 4 nauczycieli oraz 1 wolontariuszka z przygotowaniem do prowadzenie zajęć z dziećmi do 5 lat od początku roku szkolnego nauczyciele pracowali wolontaryjnie,
Portadown-Craigavon- Lurgan, przemysłowe trójmiasto, społeczność mieszana pod względem etnicznym i kulturowym.Polonia zdecydowanie młoda i niechętna do działań społecznych.Grupa zapaleńcw utworzyła jednak drużyny piłki nożnej , koszykówki mężczyzn i siatkówki kobiet, w niedalekiej przyszłości rozpocznie działaność Polski Klub Sportowy z sekcją młodzików.

- 2017/18-

Zapisy do szkoły jak również na zajęcia dodatkowe( język angielski, język polski dla obcokrajowców, zajęcia sportowe, muzyczne, świetlicowe, kółko fotograficzne) pod nr 07783127490...w soboty w godzinach działania szkoły( 9-13)

szkoła pracuje wg Nowej Podstawy Programowej w związku z czym spodziewamy się otrzymać wzory świadectw dla szkół polonijnych zatwierdzonych( obiecanych) przez MEN .

Dyrektor szkoły na podstawie złożonego podania( kwalifikacje i doświadczenie,)

Rada Rodziców działa od stycznia 2008 r i ściśle współpracuje ze szkołą .Rada Pedagogiczna wraz z Prezydium Rady Rodziców tworzy Zarząd Szkoły.