Data aktualizacji: 2012-07-25

Sherrys Field

Armagh

BT61 7QZ

Sobotnia Szkola Polska w Armagh, to kolejna szkola w Irlandii Polnocnej stworzona, aby dac dzieciom polskim mozliwosc kontynuowania nauki, poznania jezyka ojczystego, historii oraz geografii Polski, a takze w celu zachowania kontaktu z polska kultura i tradycja.  Zajecia w naszej szkole odbywaja sie raz w tygodniu, w kazda sobote i trwaja kilka godzin.  Realizujemy uzupelniajacy plan nauczania w zakresie szkoly podstawowej oraz gimnazjum.  Uzupelniajacy plan nauczania obejmuje jezyk polski, historie Polski, geografie Polski oraz wiedze o spoleczenstwie.
Armagh to duchowa stolica Irlandii.  Niewatpliwie najwieksza atrakcja dla turystow jest katolicka katedra Sw. Patryka.  Polacy stanowia najwieksza grupe emigrantow w tejze miejscowosci.  Od dwoch lat dziala w Armagh Polskie Stowarzyszenie oraz Polski Klub Sportowy.

- 2017/18-

Aby zapisac dziecko do szkoly nalezy skontaktowac sie z kierownikiem szkoly i wypelnic kwestionariusz.  Skontaktowac mozna sie telefonicznie pod numerem telefonu 07849473256 albo wysylajac e-maila na adres ewraga609@stpatricks.armagh.ni.sch.uk.

Szkola wydaje dyplomy na zakonczenie roku szkolnego.