Data aktualizacji: 2017-04-27

- w języku polskim *Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Budapeszcie
- w języku lokalnym *A budapesti Lengyel Nagykövetség mellett müködő Lengyel Iskola
Miejscowość *Budapeszt

Węgry

Ulica, nr domu*Törökvész út 15

Wydział Konsularny w Budapeszcie

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 003613268306

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): budapeszt@orpeg.pl

szkola.polska.budapeszt

Beata Mondovics

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

SPK w Budapeszcie podlega Ministerstwu Edukacji Narodowej RP a bezpośrednio Ośrodkowi Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, którego siedziba znajduje się przy ul. Rolnej 175 w Warszawie

1974
Kształcenie w szkole obejmuje trzy poziomy : * szkołę podstawową ( nauczanie zintegrowane w klasach I - III oraz klasy IV - VI ) * gimnazjum ( klasy I - III) * liceum( klasy I - III. Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania tzn. prowadzi zajęcia z wybranych przedmiotów nieobjętych nauczaniem w szkołach macierzystych( jezyk polski,wiedza o Polsce).Realizowany program nauczania z wyżej wymienionych przedmiotów zgodny jest z ramami programowymi kształcenia uzupełniającego dla szkół poza granicami dopuszczonego do użytku szkolnego przez MEN. Szkoła prowadzi także zajęcia dodatkowe z religii. Szkoła posiada dobrą bazę dydaktyczną. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, estetycznych salach lekcyjnych wyposażonych w sprzęt audiowizualny i pomoce dydaktyczne. W szkole jest biblioteka z bogatym księgozbiorem, liczącym ok. 15 tys. woluminów i posiadamy także mediotekę.

- 2017/18

Zapisy odbywają się od kwietnia do  sierpnia i w razie potrzeby przez cały rok. Można to zrobić bezpośrednio w sekretariacie, telefonicznie lub za pomocą e-maila. Szkoła jest nieodpłatna.

I termin rekrutacji - kwiecien - czerwiec

II termin rekrutacji - lipiec - sierpien

1.09. 2016 r.

17.06.2017 r.

Świadectwo Ministerstwa Edukacji Narodowej

Kierownik SPK zatrudnia nauczycieli na podstawie Karty Nauczyciela i przepisów wynikających z polskiego Kodeksu Pracy.
Rada rodziców działa w oparciu o swój Statut, który jest zgodny ze Statutem SPK. Rolę Rady określają ww. dokumenty i polskie prawo oświatowe.