Data aktualizacji: 2017-01-31

- w języku polskim *Szkoła Języka i Kultury Polskiej przy PMK Bielefeld
- w języku lokalnym *Schule der Polnischen Sprache und Kultur an der PKM in Bielefeld
Miejscowość *Bielefeld

Niemcy

Ulica, nr domu*Stieghorster Str. 31

Kolonia

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +49 521 270 10 19

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola@pmk-bielefeld.de

Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego przy Polskiej Misji Katolickiej w Bielefeld.
Bildungszentrum zur Förderung der Polnischen Sprache, Kultur und Tradition bei der Polnischen Katholischen Mission in Bielefeld e.V.
33605 Bielefeld ~ Greifswalder Str. 65 ~ Tel. (0521) 2 70 10 18 ~ Fax (0521) 2 70 10 19

1991
Szkoła Języka i Kultury Polskiej ma charakter uzupełniający w stosunku do niemieckiego systemu oświaty. Na lekcjach języka polskiego uczniowie zdobywają i pogłębiają swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem.
Szczegóły na temat specyfiki i charakteru szkoły oraz celów jakie sobie wyznacza i realizuje można przeczytać na stronie internatowej: www.pmk-bielefeld.de/szkola

Bielefeld jest miastem położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii.

- 2017/18

Kandydatów do nauki ( 6 -18 lat) można zapisać do szkoły na początku każdego roku szkolnego, nie później niż do końca września.

Zaliczając pomyślnie rok nauki w szkole uczniowie otrzymują dwujęzyczne świadectwo wydawane przez Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Niemczech e.V.
Na prośbę rodziców, uczniowie mogą, na krótko przed końcem roku szkolnego, dostać dodatkowe zaświadczenie potwierdzające udział w lekcjach języka polskiego do przedłożenia w szkołach niemieckich.

Rada Rodziców wspiera Grono Pedagogiczne w organizowaniu życia szkoły po lekcjach.