Data aktualizacji: 2009-03-12

- w języku polskim *Sekcja Polska w Liceum Międzynarodowym i Collège’u « Les Hauts Grillets » w Saint-Germain-en-Laye Francja
- w języku lokalnym *Section Polonaise Lycée International
Miejscowość *Saint-Germain-en-Laye

Francja

Ulica, nr domu*2 bis rue du Fer à Cheval

Konsulat RP w Paryżu

tel. +33 (0)1 39 10 94 11

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +33 (0)1 39 10 94 04

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): beyrg@free.fr

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Zespół Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywajacych za Granica Solec 57 00 424 Warszawa

1998
Sekcja Polska korzysta z lokali Liceum Międzynarodowego i Collège’u « Les Hauts Grillets ». Przydzielono nam w każdej z tych szkół sale, których wyposażenie w sprzęt audiowizualny oraz pomoce dydaktyczne zawdzięczamy Konsulatowi RP w Paryżu, Stowarzyszeniu Rodziców Uczniów naszej Sekcji oraz Departamentowi Współpracy Międzynarodowej polskiego Ministerstwa Edukacji Narodoweji Fundacji Semper Polonia. Ponadto w CDI Liceum i Collège’u istnieją w tej chwili już dość pokaźne zbiory polskojęzyczne gromadzone przez nas od chwili utworzenia Sekcji.
Saint-Germain-en-Laye, dawna siedziba królów Francji jest położone w malowniczym zakątku wśród lasów nidaleko Paryża i Wersalu. Ze stolicą łączy je szybka kolejka podmiejska (RER), dzięki której można znalezć się w Paryżu w kilkanaście minut. W okolicy Saint Germain działa kilka stowarzyszeń polonijnych, wśród nich Polski Oddział Accueil International, Stowarzyszenie “Literka”, które prowadzi również działalniść edukacyjną organizując dla dzieci kursy języka polskiego oraz Stowarzyszenie Miast Bliźniaczych Saint-Germain-en-Laye – Konstancin.

- 2017/18-

Nauka w sekcji jest nieodpłatna, warunkiem przyjęcia jest złożenie wymaganych przez administrację szkoły dokumentów, wykazanie się znajomością języka polskiego w mowie i w piśmie (pomyślne zdanie testów) oraz motywacja do pracy i nauki wymagających od ucznia dużego wysiłku i determinacji.

Po ukończeniu nauki i zdaniu egzaminu dojrzałości uczniowie otrzymują świadectwo maturalne w opcji międzynarodowej OIB - Option Internationale du BAC.

Nauczyciele rekrutowani sa na miejscu, umowy (kazdorazowo na czas okreslony!!!)podpisuje z nimi dyrektor ZS w Paryzu.
Przy Sekcji dziala oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie Rodzicow Uczniow Sekcji Polskiej. Posiada ono własny statut i wspomaga nauczycieli w organizowaniu i finansowaniu różnych przedsięwzięć dydaktycznych i kulturalnych (wyjazdy, kolokwia, wystawy, koncerty itp.).