Data aktualizacji: 2012-06-29

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 00420 241 413 443

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polskas@o2.pl

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

SPK w Pradze podlega Ministerstwu Edukacji Narodowej RP a bezpośrednio Ośrodkowi Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG), którego siedziba znajduje się w Warszawie.

1970
I. W skład szkoły wchodzą: • Publiczna Sześcioletnia Szkoła Podstawowa • Publiczne Gimnazjum • Liceum Ogólnokształcące II. Do Szkoły Polskiej przyjmowane są dzieci: 1) obywateli polskich czasowo przebywających bądź stale zamieszkujących za granicą 2) oraz dzieci osób pochodzenia polskiego nie będących obywatelami polskimi. III. Nauka w Szkole Polskiej jest bezpłatna. IV. Szkoła realizuje: uzupełniający plan nauczania * wspomaganie nauczania języka polskiego, historii i geografii Polski poprzez zajęcia popołudniowe.
W Pradze mieszka wielu Polaków - niektórzy przyjechali na kilka lat w poszukiwaniu pracy, inni są już na stałe. Przebywa tu też mała grupa studentów. W Pradze znajdują się: Ambasada RP, Wydział Konsularny, Instytut Polski. Działają: Klub Polski,Polska Parafia, stowarzyszenie polskich mam TramPOLina. Szkoła współpracuje z wszystkimi polskimi placówkami.

- 2017/18-

Dziecko do naszej szkoły można zapisać kiedykolwiek w ciągu roku szkolnego. Przy zapisie konieczne są: kopia świadectwa z ostatniej klasy, wypis z arkusza ocen, wypełniona karta zapisu.

Uczniowie otrzymują świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły, zgodnie z rozporządzeniem ministra MEN.

Nauczycieli na czas określony zatrudnia kierownik SPK.
Przy naszej szkole działa Rada Rodziców, która wspomaga szkołę poprzez udział w organizowaniu szkolnych imprez oraz ich dofinansowanie.