Data aktualizacji: 2018-11-29

- w języku polskim *Polska Szkoła Sobotnia im. Polskiej Marynarki Wojennej w Plymouth
- w języku lokalnym *Polish Saturday School in Plymouth
Miejscowość *Plymouth

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Salisbury Road Primary School

PL4 8QZ

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): gwozdz.malgorzata@gmail.com

malgorzata.gwozdz

Malgorzata Gwozdz

Lukasz Mlodziniak

The Society For The Promotion Of Anglo-Polish Culture In Plymouth

28 Sefton Avenue

Plymouth

PL4 8HB

Na dzień dzisiejszy do szkoły uczęszcza 223 dzieci w wieku od lat 4 do 17 roku życia.

Uczymy w 9 klasach: reception, klasa 1, klasa 1b, klasa 2, klasa 3, klasa 4, klasa 5, klasa 6, klasa, klasa 7-8 oraz klasa GCSE.

Zajęcia prowadzone są w zakresie nauczania wczesnoszkolnego, języka polskiego, historii i geografii. Prowadzimy również grupę GCSE oraz grupę A-level w których uczniowie przygotowują się do egzaminów z języka polskiego.

W szkole na stałe zatrudnionych jest 14 nauczycieli. Posiadamy własną administracje oraz dobrze działającą Radę Rodziców.

Plymouth to malowniczo położone miasto w południowo-zachodniej Anglii. Liczy około 250 tysięcy mieszkańców, w tym z nieoficjalnych źródeł około 17 tysięcy Polaków.

Większość Polaków osiedla się tutaj na stałe. Miasto jest bezpieczne i bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi. Ludzie pracują w okolicznych dobrze prosperujących fabrykach a także w szpitalu i w szkołach.

W Plymouth znajduje się kilka polskich sklepów, polska restauracja i Polska Szkoła. Działa również parafia z polskim księdzem.

Wielu Polaków podejmuje własną działalność gospodarczą.

Wokół Plymouth znajduje się bardzo dużo przepięknych miejsc do zwiedzania i rekreacji.

- 2017/18197
              - 2018/19223

Kwestionariusz dostępny w szkole, droga mailowa oraz telefoniczna.

Oficjalne zapisy odbywają  się w dwie pierwsze soboty po Świętach Wielkanocnych.

Zajęcia rozpoczynają się w drugą sobotę września a kończą w ostatnią sobotę czerwca.

Uczniowie otrzymują świadectwa szkolne, certyfikaty ukończenia kursu A-level, zaświadczenia o odbytym wolontariacie.

Nauczyciele zatrudnieni są na umowe o pracę. Rekrutację przeprowadza Dyrektor Szkoły.
W szkole działa Rada Rodziców. Pomaga w przygotowaniu i zatwierdzeniu rocznego budżetu, przygotwuje imprezy szkolne, dba o porzadek w szkole i organizuje dyżury rodziców. Dba również o sprawną komunikację pomiedzy szkoła i rodzicami.