Data aktualizacji: 2012-07-26

- w języku lokalnym *Czeslaw Milosz Polish School
Miejscowość *Schaumburg

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*1100 W. Schaumburg Rd.

Il 60194

Konsulat RP w Chicago

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): contact@czeslawmilosz.org

Adres do korespondencji: Czeslaw Milosz Polish School
Anna Dunajewski
1023 Angela Ct
Schaumburg, Il 60173 USA

Polska Szkola im. Czeslawa Milosza miesci sie w budynku Schaumburg High School w Schaumburg, IL USA.
W szkole sa klasy od przedszkola do klasy maturalnej. Przedszkole jest juz dla dzieci w wieku 3-ech lat.
Sa tez prowadzone zajecia dodatkowe: kolko teatralne, kolko plastyczne. Uczniowie uczestnicza w roznych konkursach szkolnych i miedzyszkolnych i zajmuja wysokie lokaty. Dzieci ucza sie nie tylko jezyka polskiego ale poznaja historie i geografie Polski. Sa tez prowadzone przez katechetow lekcje religii w jezyku polskim, ktore przygotowuja do sakramentow sw.:pierwszej komunii i bierzmowania. Szkola po roku dzialalnosci otrzymala akredytacje Illinois State Board Of Education, tzn. ze uczniowie konczacy Polska Szkole im. Czeslaw Milosza otrzymuja kredyty za jezyk polski na wyzszych uczelniach amerykanskich. W naszej szkole dorosli ucza sie jezyka polskiego i jezyka angielskiego. W roku szkolnym 2009/10 proponujemy dla naszych rodzicow darmowy kurs jezyka angielskiego dla sredniozaawansowanych prowadzony przez nauczyciela amerykanskiego.

Schaumburg jest to przedmiescie Chicago. Miesci sie w powiecie Cook w stanie Illinois w USA. W Schaumburgu , jak i w okolicy mieszka liczna Polonia.

- 2017/18-

Zapisy ropoczynaja sie w marcu. Dzieci mozna zapisac w kazda sobote lekcyjna osobiscie lub droga pocztowa, drukujac forme rejestracyjna ze strony internetowej szkoly. Oplaty sa podane na stronie internetowej.

swiadectwa ukonczenia i zaswiadczenia potrzebne do uzyskania kredytow z jezyka polskiego na uczelniach amerykanskich

Nauczycieli zatrudnia dyrektor na obowiazujacych w szkolnictwie zasadach. Nauczyciel musi posiadac wyzsze wyksztalcenie pedagogiczne. Dobrze, jak posiada doswiadczenie w nauczaniu.
tak, pomocnicza