Data aktualizacji: 2018-10-30

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): administracja@szkolapolska.no

Aleksandra Adamik

Ewa Underland

Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie "Polsk Lørdagsskole/Polska Szkoła Sobotnia im. Św. Jana Pawła II w Oslo", którego prezesem jest Hanna Matras-Sand przy współpracy ośmioosobowego Zarządu, Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców.

1988

Program nauczania obejmuje: język polski, historię i geografię Polski, śpiew, tańce ludowe i religię. Jest on dostosowany do poszczególnych grup wiekowych. Tworzone są programy nauczania dla poszczególnych klas dostosowane do nowej innowacyjnej "Podstawy programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą" Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dominującą pozycję zajmuje język polski oraz szeroko rozumiana kultura polska. Wynika to zarówno z obowiazującego programu jak i faktu, że wszystkie lekcje prowadzone są w języku polskim i niosą ze sobą ogromny zasób słownictwa dotyczący także innych dziedzin życia. Najważniejszym zadaniem jest nauczanie poprawnego czytania i pisania oraz posługiwania się językiem polskim, rozbudzenie bądź utrwalenie zainteresowania Polską i jej kulturą.
Szkoła posiada rownież klasę zerową i grupę przedszkolną.

Oslo jest stolicą Norwegii zamieszkłą przez około pół miliona ludzi. W ostatnich latach masowa migracja spowodowała, iż liczba społeczności polskiej znacznie wzrosła.

- 2017/18280
              - 2018/19289

Wystarczy wypełnić formularz wpisowy znajdujący sie na stronie internetowej szkoły.

Opłatę semestralną wnosi opiekun dwa razy w roku, a przed rozpoczęciem się nowego semestru. Opłata semestralna naliczana jest corocznie i uzależniona jest głównie od wysokości czynszu ponoszonego przez szkołę za wynajem budyku szkolnego.

Zgłoszenia przyjmowane są cały rok. Ostateczny termin to 30 kwiecień.

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu a kończą w czerwcu.

Szkoła wystawia świadectwo ukończenia każdej klasy. Wzorowi uczniowie otrzymują nagrody książkowe. Nauczyciele otrzymują zaświadczenie potwierdzające wykonywanie zawodu wyuczonego w języku polskim i norweskim.

Nauczyciele zatrudniani są przez dyrektora szkoły oraz z-cę ds. pedagogicznych po zapoznaniu się z formalnymi kwalifikacjami nauczyciela i przeprowadzonym wywiadzie.

Przy szkole działa Rada Rodziców. Do jej obowiązków należy przede wszystkim wspomaganie w bieżącej działalności Zarząd szkoły, zabieganie o dofinansowanie, składanie w terminie podań i sprawozdań we właściwych instytucjach.