Data aktualizacji: 2009-09-13

- w języku lokalnym *Holy Trinity Polish Saturday School
Miejscowość *Chicago

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*1118 N. Noble St.

Chicago, IL 60642

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +001 773 4895918

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): anettawesolowska@yahoo.com

Holy Trinity Mission
1118 N.Noble, IL 60642
Chicago, IL 60642

1992
Program edukacji obejmuje naukę języka polskiego, geografię i historię Polski oraz katechezę. Ze względu na to, że szkoła funkcjonuje w ramach Polskiej Misji Duszpasterskiej, dzieci i młodzież oraz ich wychowawcy uczestniczą w rekolekcjach, w okresie Adwentu i Wielkiego Postu a świętowanie wszystkich uroczystości szkolnych i rocznicowych połączone jest z uczestnictwem we Mszy Św.
Dyrektorem szkoły jest proboszcz Polskiej Misji Duszpasterskiej a kierownikiem osoba świecka.
Struktura szkoły jest następująca: przedszkole (dzieci w wieku od 3. do 6. lat), szkoła podstawowa (klasy od I do VIII) oraz liceum (z klasami od I do III). Zajęcia odbywają się w soboty. Pierwsi absolwenci szkoły składali maturę w 1998 roku. Uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego z języka polskiego i geografii w klasie trzeciej licealnej. Język polski składa się z dwóch części : pisemnej i ustnej. Warunkiem przystąpienia do ustnego egzaminu z geografii jest napisanie pracy monograficzno-genealogicznej.

- 2017/18-