Data aktualizacji: 2009-04-02

- w języku lokalnym *
Miejscowość *Chicago

Stany Zjednoczone

Ulica, nr domu*1118 N. Noble St.

Konsulat Generalny RP w Chicago

+1.312.929.9901

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +1.773.489.5918

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja):

Polska Misja Duszpasterska w Chicago - Kościół Świętej Trójcy

1992
Nadrzędnym celem szkoły jest przekazywanie bogactwa języka i kultury polskiej młodszym pokoleniom polskich imigrantów. Odbywa się to poprzez tradycyjne zajęcia dydaktyczne, celebrowanie tradycji katolickich oraz zajęcia pozaszkolne, jak wyjścia do muzeów, występy teatralne, uczestnictwo w paradzie 3-majowej, itp. Nasza szkoła istnieje już siedemnasty rok. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:00 do 12:30 w budynku szkolnym przy parafii Trójcy Świętej w Chicago. Nauczane są: język polski, historia i geografia Polski oraz katecheza. Szkoła ma charakter organizacji parafialnej przy Polskiej Misji Duszpasterskiej, toteż dzieci i młodzież uczestniczą w rekolekcjach w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, a obchody uroczystości połączone są z uczestnictwem we Mszy św.
Chicago i okolice to największe skupisko Polaków poza Polską szacowane na blisko 1,5 mln.

- 2017/18-

Zapisy odbywają się w kazdą sobotę w godzinach zajęć lekcyjnych w sali 210. Opłaty uwzgledniają naukę religii i wynoszą: za 1 ucznia: $330, za 2 uczniów: $570, za 3 i więcej: $810. Szczególowe informacje można uzyskać po adresem: http://szkolanatrojcowie.com/index.php/zapisy-na-nowy-rok-szkolny albo pod nr tel. 312.929.9901

Świadectwo ukończenia nauki w danym roku szkolnym i świadectwo ukończenia szkoły.

Kierownik odpowiedzialny za stronę dydaktyczną szkoły zatrudnia nauczycieli na każdy rok szkolny.
Komitet Rodzicielski z Zarządem na czele jest organem opiekuńczym szkoły, jest odpowiedzialny za stronę prawną, środki materialne i gospodarkę funduszami szkolnymi.