Data aktualizacji: 2018-10-26

(00353)0-86-785-74-99

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): spgalway@gmail.com

Agnieszka Grochola

Learn Polish Company Limited by Guarantee, Registered in Ireland, Reg. No 517109, c/o Walter Macken Road, Holy Trinity National School, Mervue, Galway, Irlandia

W szkole, co sobotę, w systemie stacjonarnym kształci się 430 uczniów pomiędzy 3- 17 rokiem życia, pracuje 32 wykwalifikowanych nauczycieli. Zajęcia odbywają się w Holy Trinity National School, Walter Macken Road, Mervue, Galway- to jest kompleks 4 budynków.  Od 2015 pracujemy również w drugiej lokalizacji:Knocknacarra Educate Together NS Brooklawn House, Galway West Business Park, Western Distributor Road, Galway w Irlandii. Na Mervue wszystkie klasy pracują w tych samych godzinach, od 10.00-13.45. Zajęcia na Knocknacarra zaczynają się pół godziny wcześniej w stosunku do Mevue i o pół godziny wcześniej się kończą. Od 9.15 do 13.15. W grupach najmłodszych 3, 4,5 i 6 latki prowadzone jest wychowanie przedszkolne, w klasach 1- 3 szkoły podstawowej nauczanie zintegrowane , w klasach 4-6 oraz 1-3 gimnazjum trzy godziny języka polskiego oraz wiedza o Polsce (historia i/lub geografia Polski). Szkoła jest utrzymywana głównie z opłat czesnego wnoszonego przez rodziców, otrzymujemy również dotacje z różych programów. W 2012 otworzyliśmy filię szkoły w miasteczku odległym od Galway o 30km - Tuam.Zajęcia w Tuam odbywają się w niedziele.

- 2017/18400
              - 2018/19350

Zapisy przyjmowane są  on line poprzez krótki formularz. http://www.spgalway.com/zapisy.html

Oprócz tego w każdą sobotę funkcjonowania szkoły w sekretariacie, pomiędzy godz. 12-14.

W maju, na kolejny rok szkolny.

Rozpoczynają się w drugą sobotę września , kończą w drugą sobotę czerwca .

Szkoła wydaje własne świadectwa.

Nauczycieli, na umowę o pracę, zatrudnia Learn Polish Company Limited by Guarantee.
Przy szkole nie ma formalnej, wybieralnej, rady rodziców.  Jest duża grupa rodziców (ok. 50 osób) , która pomaga szkole w różnorodny sposób. Rodzice współorganizują imprezy, pieką i sprzedają ciasta, prowadzą stoiska podczas pikników, ustawiają sale, kupują prezenty na Mikołajki, biorą udział w pracach jury w konkursach szkolnych, pomagają również szkole przeróżnymi usługami ( drukowanie, bo pracują w profesjonalnej drukarni, naprawa komputerów, podarowanie ciast ( są właścicielami piekarni) . Rodzice malowali bibliotekę, pozyskiwali sponsorów, tłumaczyli dokumenty, pisali artykuły o szkole, organizowali zakup podręczników dla wszystkich uczniów, byli DJ-ami na imprezach szkolnych, Mikołajami dla najmłodszych, fotografami na imprezach szkolnych, wygrywali międzyszkolne konkursy ortograficzne .