Data aktualizacji: 2018-05-15

Konsulat w Sydney

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): school@polishschool.org.au

Alicja Batorowicz

Szkola jest organizacja samodzielna i niezalezna od zadnych organizacji polonijnych
adres:
The Polish School of Sydney
Po BOX 810
Maroubra NSW 2035
Australia

Jesteśmy niezależną sobotnią szkołą języka polskiego i kultury polskiej, która staje naprzeciw wyzwaniom edukacyjnym XXI wieku oraz zmianom cywilizacyjnym zachodzącym w kraju ojczystym. Jesteśmy szkołą, dla której jakość nauczania jest sprawą pierwszoplanową; realizujemy to poprzez nowoczesne programy oraz sprawność organizacyjną. Jesteśmy zarejestrowani i podlegamy Departamentowi Edukacji Nowej Południowej Walii. Szkoła nasza znajduje się w Randwick. Społeczność szkolna na Randwick (w budynku Randwick Boys' High School) składa się ze szkoły podstawowej, klas szkoły średniej, klas dla dorosłych jak rownież przedszkola i playgrupy. Jest ta społeczność jedną z największych w całej Nowej Południowej Walii. Razem jest nas około 155 uczniów i uczennic uczących się języka polskiego.
Nasze rodziny to wiekszość małżenstw mieszanych lub Polacy w drugim pokoleni.

- 2017/18135

Dzieci można zapisać w każdej chwili wypełniając odpowiednią formę na stronie internetowej szkoły. Klasy dla doroslych sa organizowane 3 miesięcznymi okresami. Przed końcem każdego okresu przyjmujemy zgłoszenia na kolejne kursy.

Dzieci można zapisywać w dowolnym terminie.

Zajęcia rozpoczynają się w pierwszą sobotę każdego australijskiego roku szkolnego (luty). Kończą się w przed ostatnią sobotę australijskiego roku szkolnego (grudzień). Kurs dla dorosłych zaczyna sie w każdą pierwszą sobotę termu australijskiego roku szkolnego.

Szkoła wystawia własne świadectwa.

Szkoła jest administrowana przez grono rodziców pracujacych jako woluntariusze.