Data aktualizacji: 2019-05-28

Konsulat Generalny w Edynburgu

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): forycka@gmail.com

Joanna Schmitz

Dyrekcja szkoły. Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki 46 Fowler Avenue, Aberdeen, AB16 7YX.

Od sierpnia 2009 zajęcia lekcyjne odbywają się w Aberdeen Grammar School, Skene Street, AB10 1HT (klasy 0-2) oraz w Harlaw Academy Albyn Place, AB10 1RG (kl. 3-6, GCSE 1 i 2). Siedziba Szkoły mieści sie pod adresem 46 Fowler Avenue, Aberdeen, AB16 7YX.

W Polskiej Szkole im. św. Stanisława Kostki w Aberdeen w roku szkolnym 2018/2019 prowadzone są następujące zajęcia: nauczanie wczesnoszkolne, nauczanie zintegrowane, język polski, historia, katecheza, kultura polska oraz zajęcia dodatkowe: plastyczne, techniczne, taniec, chor i zajecia teatralne. W szkole prowadzona jest biblioteka. Uczniowie mają dostęp do zbioru lektur szkolnych, słowników do nauki języka polskiego, kolorowych albumów ilustrujących polski folklor, przyrodę oraz architekturę. Do szkoły uczęszcza obecnie 360 uczniów. Zajęcia są odpłatne .

W ramach szkoły prowadzone jest również przygotowanie do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Szkoła organizuje: Wycieczki, Zabawy (karnawal, bale dla dzieci), konkursy (dyktanda, konkurs polonistyczny, Masz Talent), Jasełka, Spotkanie z Mikołajem, Wigilię. Dzieci ze szkoly w roku 2018/2019 wziely udzial w nastepujacych konkursach: Przedlad Malych Form Teatralnych w Edynburgu (I miejsce), Konkurs Plastyczny Snnislaw Moniuszko w Warszanie (nagroda specjalna) oraz Patria Nostra - konkurs historyczny.

W Aberdeen obecnie przebywa od 10,000-20,000 Polakow. W Aberdeen dzialaja dwie inne polskie szkoly. Bardzo aktywne sa takze: Polskie Duszpasterstwo oraz PAA (Stwarzyszenie Polakow w Aberdeen). Wszystkie organizacje wpolpracuja ze soba.

- 2018/19360
              - 2019/20-

Zapisy do szkoły: kontakt telefoniczny 07513032341 oraz 07784675058 Termin: kwietnia do końca września. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń oraz liczba wolnych miejsc.

Zajacia rozpoczynaja sie zawsze w piewsza sobote wrzesnia a koncza w 2 sobote czerwca.

Na zakończenie roku szkolnego szkoła wydaje świadectwa.

Samozatrudnienie.
Przy szkole działa Rada Rodziców,która pełni funkcję doradczą.