Data aktualizacji: 2018-10-01

Ulica, nr domu*81 London Road

RG1 5BY

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): malgosia1225@tlen.pl, kontakt@polskaszkolawreading.co.uk

Małgorzata Niedbało

Małgorzata Niedbało

Polska Macierz Szkolna(Polish Educational Society)

1953
Jestesmy organizacją funkcjonującą jako "charity" z własnym statutem i regulaminem. Scisle współpracujemy z polską parafią pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Reading. Obecnie do szkoły uczęszczają dzieci dwujęzyczne, urodzone w UK, jak również te, które przyjechały z Polski. Program Nauczania, podobnie jak w innych szkołach sobotnich obejmuje język polski, historię i geografię Polski oraz religię.Dodatkowo prowadzimy zajęcia matematyczne,treningi piłki nożnej oraz warsztaty teatralne oraz kółko taneczne . Uczniowie biorą udział w uroczystych akademiach poswięconych tradycyjnym, polskim swiętom koscielnym i państwowym.
Obecnie srodowisko polskie w Reading zrzesza wiele pokoleń. Najliczniejszą stanowi ostatnia fala tzw. emigracji ekonomicznej. Często są to ludzie bardzo młodzi. Jednak większość to osoby w przedziale wiekowym od 30 - 50. Ogromna rolę odgrywa polska szkoła i parafia. Wspólnie z parafią organizujemy spotkania, mające na celu krzewienie polskiej kultury i tradycji jak również integrację polskiej społeczności.

- 2017/18269

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do uzyskania w kancelarii szkoły oraz na stronie internetowej)i dostarczyć kierownikowi szkoły w dowolnym terminie.

W każdym momencie roku .

Rozpoczynają się od pierwszej lub drugiej soboty wrzesnia i konczą w drugą sobotę lipca.

Na zakończenie roku szkolnego szkoła wydaje świadectwa Polskiej Szkoły Sobotniej. Uczniowie przystępujący do angielskich egzaminów GCSE, AS i A2 z języka polskiego otrzymują certyfikaty od angielskich władz edukacyjnych.

Dyrektor szkoły .

Złozenie CV, rozomowa kwalifikacyjna.

Rodzice dzieci zapisanych do szkoły staja się automatycznie członkami Koła Rodziców.

Zadaniem Koła Rodziców jest:

►wspieranie szkoły w wychowaniu ojczystym dzieci,

►uczestnictwo w zebraniach zwoływanych w miarę potrzeby przez Kierownika Szkoły,

►pomoc w zbieraniu opłat na szkołę,

►pomoc w organizowaniu imprez szkolnych,