Data aktualizacji: 2010-10-22

Irlandia

Ulica, nr domu*Upper Kilmacud Road , Stillorgan

Dublin

+353876906098 ( pon.i czw. 16.00-18.00 )

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola@polskaszkoladublin.org

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

Organ założycielski : MEN
Praca szkoły jest nadzorowana przez Zespół Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo przebywających za Granicą

Szkoła liczy 36 oddziałów i obejmuje wszystkie etapy edukacyjne.Działa przy niej Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne .
Prowadzi ono klasy "0" , umożliwia prowadzenie chóru szkolnego , świetlicy i opiekę pedagoga .
Współpracujemy również z kilkoma organizacjami polonijnymi , dzięki którym możemy zapraszać polskich
artystów , piosenkarzy i pisarzy .
Są to mi.in. : Polska Społeczność w Irlandii , Irish-Polish Society , Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny , Klub Sportowy Polonia
Współpracujemy również z Gimnazjum nr 3 w Malborku .Wynikiem tej współpracy jest m.in. wymiana młodzieży .

Cykliczne imprezy to : pasowanie na ucznia ,Święto Niepodległości , mikołajki , jasełka ,
Święto Konstytucji 3 maja ,Dzień Matki i Ojca , Dzień Dziecka .
Wielu nauczycieli realizuje swoje pasje , organizując konkursy - m.in. - ortograficzny , recytatorski ,
czytelniczy ,historyczny, geograficzny , na najpiękniejsza pisankę , z wiedzy o... itp.
Nauczyciele prowadzą nieodpłatnie również zajęcia wyrównawcze i przygotowujące do konkursów .
W szkole można także skorzystać z porad pedagoga .

- 2017/18-

Osobiście w szkole . Przyjęcia trwają zazwyczaj od maja do momentu wyczerpania miejsc . Ostateczne zakończenie
rekrutacji następuje w ostatnią niedzielę września.Szczegóły - na stronie internetowej w zakładce " Rekrutacja ".

Szkoła wydaje świadectwa wg wzoru przedstawionego w rozporządzeniu MEN .( Tzw. " świadectwa państwowe ")

Kierownik SPK zatrudnia nauczycieli zgodnie z ich kwalifikacjami.
Rada Rodziców działa przy szkole od początku jej istnienia i stanowi olbrzymie wsparcie dla działań kierownictwa i nauczycieli.
Zajmuje się organizowaniem wielu wydarzeń w życiu szkoły , przyjmuje gości , kupuje nagrody dla uczniów osiągających bardzo dobre wyniki .