Data aktualizacji: 2012-06-18

Konsulat Polski w Las Vegas, Honorowy Konsul John Petkus

1-702-658 6287

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): www.polishschoollv@gmail.com

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Organ Opiekunczy Polskiej Szkoly (zarzad i rodzice) Eva Wasiuta, dyrektor 3433 White Bark Pine Street Las Vegas, NV 89129 USA

Polska Szkola im. Jana Pawla II to najprezniej dzialajaca organizacja wsrod Polonii w Las Vegas i okolicach. Jest ona niezalezna i niedochodowa instytucja, ktora aktywnie angazuje sie w zycie Polonii. Glownym celem szkoly to nauczanie jezyka polskiego, pielegnowanie polskiej kultury, tradycji i historii poprzez edukacyjne zajecia lekcyjne i kulturowe wystepy. Szkola posiada ubezpieczenie w razie wypadku w Polish National Alliance. Zajecia szkolne odbywaja sie w kazda sobote od 10:00 do 12:30 gdzie uczniowie poznaja jezyk polski, geografie i historie Polski. Uczniowie rowniez uczestnicza w zajeciach pozalekcyjnych od 12:30 do 2:00 w zespole tanecznym "Kujawiaczek". Polska Szkola chetnie wspiera, bierze aktywny udzial oraz organizuje wiele wystepow i innych atrakcji dla Polonii i mieszkancow Las Vegas. Polska Szkola scisle wspolpracuje z PNA Lodge 3281 oraz z Polskim Konsulatem w Las Vegas.
Polonia w Las Vegas czesto wspiera dzialalnosc Polskiej Szkoly lecz sukces szkoly zawdzieczany jest ciezkiej pracy zarzadu szkoly (Opiekunczego Organu Polskiej Szkoly -OOPS) oraz rodzicow. Polonia chetnie wlacza sie w dzialalnosc szkoly, zwlaszcza w pikniki i zabawy.

- 2017/18-

Rejestracja do szkoly odbywa sie od 1 sierpnia danego roku do dnia rozpoczecia roku szkolnego. Zapisy w trakcie roku szkolnego sa mozliwe po akceptacji dyrektora szkoly. Informacja i karta wpisowa sa dostepne na stronie internetowej szkoly, www.polishschoollv.com, w Polish Deli, oraz dostepne po niedzielnej polskiej Mszy Sw. Oplata roczna za jedno dziecko wynosi $240, ze znizka za kolejne dziecko z rodziny. Oplata rejestracyjna w wysokosci $20 jest pobierana od kazdego dziecka.

Szkola wydaje swiadectwo ukonczenia szkoly w danym roku szkolnym, zaprojektowane dla szkoly. Swiadectwo zawiera skale otrzymanych przez ucznia ocen, podpis nauczyciela i dyrektora szkoly jak rowniez promocje do nastepnej klasy. Szkola nie wydaje swiadectwa maturalnego.

Nauczycieli zatrudnia dyrektor szkoly po przeanalizowaniu podania i rozmowie kwalifikacyjnej. Nauczyciel jest zobowiazany podpisac kontrakt corocznie.
Rada Rodzicow pod przewodnictwem prezesa dziala wraz z dyrektorem i zespolem nauczycieli w celu organizowania akcji dochodowych jak rowniez wystepow, zabaw i innych atrakcji dla uczniow. Rada Rodzicow pelni funkcje korespondencji i kontaktowania sie z rodzicami w sprawach organizacyjnych szkoly.