Data aktualizacji: 2010-10-27

- w języku polskim *Język polski jako ojczysty
- w języku lokalnym *HSU Polnisch
Miejscowość *Hamm

Niemcy

Ulica, nr domu*Bonifatiusweg 15

Kolonia - Niemcy

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): grazyna@ahlencom.biz

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Nauka odbywa się w pięciu publicznych szkołach niemieckich podlegających Urzędowi Szkolnemu w Hamm.

Polska Szkoła w Hamm ma charakter nauczania uzupełniającego. Urząd Szkolny wyznacza szkoły publiczne, w których raz w tygodniu odbywają się lekcje języka polskiego. Zajęcia obejmują 2 godziny lekcyjne, na których (na podstawie aktualnych polskich podręczników) uczniowie zdobywają umiejętności językowe odpowiednio do swojego wieku (klasy 1- 2, 3 - 4) w Bodelschwinghschule, Hermann-Gmeiner-Schule, Johannesschule, Von-Vincke-Schule, Maximilianschule. Program zawiera także elementy z zakresu historii i geografii Polski.

- 2017/18-

Zgłoszenia na zajęcia przyjmowane są w sekretariatach szkół lub bezpośrednio przez nauczycielkę.

Każdy semestr jest podsumowany oceną, która wpisywana jest na niemieckie świadectwa szkolne.

Urząd Szkolny miasta Hamm
nie