Data aktualizacji: 2018-02-27

- w języku polskim *Szkoła języka polskiego przy Związku Kulturalno - Oświatowym Polaków w Gruzji "Polonia"
- w języku lokalnym *Polish Cultural Association of Georgia "Polonia"
Miejscowość *Tbilisi

Gruzja

Ulica, nr domu*Sulhan Saba 7

Referat Konsularny Ambasady RP w Tbilisi

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +995 32 298 99 50

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): brak

brak

prof. Maria Filina

Związek Kulturalno - Oświatowy Polaków w Gruzji "Polonia"
ul. Sulhan Saba 7
Tbilisi 0105

Polish Cultural Association of Georgia "Polonia"
7, Sulhan Saba Street
Tbilisi 0108

1996
Nauczanie języka polskiego odbywa się codziennie, z wyjątkiem niedzieli i poniedziałku. Zajęcia prowadzone są głównie po południu i wieczorem. Jedynie w soboty zajęcia rozpoczynają się o 10.00 i trwają do 18.00.
Uczestnikami zajęć są przede wszystkim osoby dorosłe i młodzież (studenci). Uczą się oni w pięciu grupach, utworzonych na podstawie poziomu znajomości języka (są to grupy: A1, A2, B1, B2). Oprócz zajęć językowych szkoła oferuje  projekcje polskich filmów,  warsztaty: "Spotkania z Polską", podczas których słuchacze mogą zapoznać się z wybranymi zagadnieniami z zakresu historii, kultury Polski, konsultacje językowe, zasoby bibioteki. Wykorzystując aktywność uczestników kursów, w ramach spotkań, organizowane są obchody polskich świąt.

- 2017/1860

Na zakończeniu roku szkolnego słuchacze otrzymują certyfikat wydany przez stowarzyszenie polonijne.