Data aktualizacji: 2013-11-26

- w języku polskim *Polska Szkoła Sobotnia w Spalding pod patronatem EU Integration Centre C.I.C.
- w języku lokalnym *Polish Saturday School in Spalding part of EU Integration Centre C.I.C.
Miejscowość *Spalding

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*8 Osier Road

PE11 1UU

Konsulat Polski w Manchester

Faks (z numerem kierunkowym kraju) 0044 1775760996

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): ankas.paradise@wp.pl

angelswings4

EU Integration Centre C.I.C." 1 Abbey Path Spalding PE11 1AY Wielka Brytania

Szkoła prowadzi naukę języka polskiego, geografii oraz historii Polski w duchu polskich tradycji i wiary chrześcijańskiej w miłej, radosnej atmosferze. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska, która ściśle współpracuje z rodzicami uczniów.
Spalding jest średniej wielkości miastem o populacji około 29000 mieszkańców. Jest to miasto farmerskie położone w Lincolnshire, gdzie dwa razy w tygodniu odbywa się tradycyjny targ a raz do roku Festiwal i Parada Kwiatów który przyciąga turystów z całej Anglii. Żyje tu znaczna liczba Polaków w związku z czym w mieście znajduje się 7 polskich sklepów oraz powstało Polskie Centrum Edukacji.

- 2017/18-

Zapisy do szkoły prowadzone są cały czas pod numerem 0177576996 lub 07413394435. Czesne wynosi £30 miesięcznie plus £20 jednorazowego, zwrotnego depozytu. W cenę wliczone są pomoce dydaktyczne.

Szkoła wydaje opisowe świadectwa szkolne oraz świadectwa ukończenia szkoły.

Nauczyciele zatrudnieni są przez EU INTEGRATION CENTRE C.I.C. pod dyrekcją Diany Gajek na podstawie kwalifikacji, opinii z poprzednich miejsc pracy oraz sprawdzenia CRB.
Szkoła powołała radę rodziców w celu podejmowania ważniejszych decyzji dotyczących działalności szkoły (odbywa się to poprzez głosowanie) oraz nadzorowania finansów szkoły.