Data aktualizacji: 2018-11-14

co.Louth

Dublin

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polska.szkola.dundalk@gmail.com

Szkola powolana zostala przez Zarzad Stowarzyszenia :Polish Parents Association in Dundalk:adres: 33 Clos Na Manach , Coast Road, Carlingford, co.Louth ROI,numer reg:9820865 P

Polska Szkola w Dundalk powstala pod egida Polish Parents Association w marcu 2012(rejstracja) jako wspolna , sponatniczna inicjatywa rodzicow i nauczycieli mieszkajacych w okolicy miasta Dundalk.

Zajecia organizowane sa w soboty (od wrzesnia 2012) i maja na celu uzupelnienie edukacji irlandzkiej na poziomie szkoly podstawowej oraz gimnazjum.Uczestnictow w zajeciach nie stanowi wypelnienia obowiazku szkolnego , ktore obowiazuje kazde dziecko przebywajace na terenie Irlandii.

Polska Szkola w Dundalk realizowuj program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla szkol polonijnych z wykorzystaniem rekomendowanych przez Ministerstow podrecznikow.

Zajecia odbywaja sie w soboty miedzy 9.30 a 15.30 wraz z zajeciami dodatkowymi.

Zapisy do szkoly trwaja caly rok pod numerm telefonu 00353852269456, adresem mailowym polska.szkola.dundalk@gmail.com oraz na miejscu w szkole lub pukcie informacyjnym.

Od 2013 r szkola posiada osobną Bibliotekę, która stale uzupełnia swój księgozbiór. Bibloteka mieści sie w budynku Creative Spark, Clontygora Drive, Muirhevnamor, Dundalk i otwarta jest w ciągu tygodnia 2-3 razy. Bibloteke prowadzą wolontariusze.

Miasto Dundalk polozone jest u stop Polwyspu Cooley,graniczacego z Irlandia Polnocna.Jest to miasto przemyslowe o bogatej historii.W miescie jak i w okolicach mieszka wiele polskich rodzin , dla ktorych przede wszystkim zostala stworzona Polska Szkola.

- 2017/1828
              - 2018/1925

Dzieci zapisywane sa przez caly rok poprzez wypelnienie formularza zgloszeniowego dostepnego w Punkcie Informacyjnym , Szkole lub na stronie internetowej .Mozliwe jest zgloszenie dziecka przez email szkoly lub telefonicznie.

Zajęica rozpoczynaja sie w pierwszą sobote września i kończą równolegle ze szkołą lokalną ( 3-4 tydznien czerwca).

Na zakonczenie roku szkola wydaje swiadectwa wraz z ocena opisowa oraz opinia.Uwzglednione sa wszelkie informacje o realizowanym programie, ilosci godzin,nauczanych przedmiotow , osiagniec ucznia itp.

Nauczycieli w oparciu o umowe o prace zatrudnia Zarzad Szkoly wraz z Dyrektorem

Rada Rodzicow działa wraz z Dyrektorem oraz Zarzadem SZkoły..Rola jej bedzie:

- kontrola gospodarki finansowej i materialnej szkoly , z ktorej sporzadzany bedzie coroczny raport przedstawiany na walnym zebraniu,

- reprezentowanie interesow rodzicow,

- pomaganie Dyrektorowi szkoly w organizowaniu i prowadzeniu planowanych imprez i wydarzen szkolnych i poza szkolnych