Data aktualizacji: 2017-05-29

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): kierownik@mojapolskaszkola.org

Grażyna Herbut

Szkoła jest organizacją społeczną, prowadzoną przez Zespół Kierowniczy.

Szkoła została wpisana w rejestr szkół prowadzonych przez Macierz Szkolną za Granicą w Londynie.

Naszym głównym celem jest poszerzanie i utrwalanie wiedzy o polskiej kulturze, społeczeństwie polskim i środowisku geograficznym Polski oraz wzmacnianie procesu identyfikowania się uczniów z ojczystą tradycją przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla odmienności kulturowych i tradycji kraju zamieszkania.
Northampton, to przemysłowe miasto, w którym polska społeczność zamieszkuje od okresu zakończenia II wojny światowej. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ilość Polaków znacznie wzrosła.

- 2017/18

W celu zapisania dziecka do szkoły wymagane jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie internetowej szkoły i dostarczenie go do sekretariatu szkoły.

Zapisy trwają cały rok.

Szkoła wydaje świadectwa uczestnictwa z zajęciach PSJiKO.

Zespół kierowniczy, na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej oraz opracowanych kryteriów. Wymagane jest również przedstawienie dokumentu potwierdzającego niekaralność pracownika (szkoła dokonuje takiego sprawdzenia, pracownik zobowiązany jest wypełnić odpowiedni wniosek).

Rada Rodziców działa w szkole od momentu jej powstania. Rolą Rady Rodziców jest wspieranie działalności szkoły, pomoc w organizacji urooczystości i imprez szkolnych.