Data aktualizacji: 2012-07-16

Konsulat Generalny Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkolahereford@gmail.com

Hereford Supplementary School, 8 Pear Tree Close,Bromyard, HR7 4BH

Nasz szkola zostala ofcjalne otwarta w styczniu 2011 roku.Na poczatku szkola dzialala jako Polska Szkola Sobotnia. Od wrzesnia 2011roku szkola przybrala nowa nazwe oraz rozszerzyla dzialanosc na inne jezyki i narodowosci. Szkola uczy:jezyka polskiego,geografii, histori polskej,w tym kultury tradycji oraz religii. Religia jest przedmiotem dodatkowym,na ktory uczeszczaja dzieci,ktorych rodzce wyrazili na to zgode.

Hereford to miasto w Wielkiej Brytanii,w Anglii, w hrabstwie Herefordshire, położone w pobliżu granicy z Walia, nad rzeką Wye. Liczy ok.54 tys. mieszkańców.

Hereford to typowe miasteczko rolnicze. Miasto to znajduje się około 26 km na wschód od granicy Walii i 37 km na zachód od miasta Worcester.

- 2017/18-

Dzieci mozna zapisac osobiscie,w kazda sobote(oprocz przerw miedzysemestralnych),telefonicznie lub emalem.
Nalezy wypelnic formularz z podstawowymi danymi dziecka u Kierownika Szkoly.
Zapisy przyjmujemy przez caly rok.

Szkola wydaje dyplomy, na ktorych zajduje sie:wykaz nauczanych przedmiotow oraz frekwencja uczeszczania na zajecia w danym roku szkolnym.

Rade Rodziców tworzą wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, a także sympatycy szkoły czynnie biorący udział w życiu szkoły i mający na celu jej dobro. Rada Rodzcow sklada sie z Przewodnczacego,Zastepcy Przewodniczacego oraz sekretarza i skarbnika..
Zadaniem Koła Rodziców jest wspieranie nauczycieli w wychowaniu ojczystym dzieci, pomoc w organizowaniu obchodów świąt i uroczystości szkolnych, a także zajęć dodatkowych poza szkołą oraz uzyskwanie fuduszy na cele zgodne ze statutem Kola Rodzicow.