Data aktualizacji: 2013-04-08

Ukraina

Ulica, nr domu*ul. Kibalczyca,nr.7

Winnicki

Faks (z numerem kierunkowym kraju) nie ma

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szlaer@ukr.net

nie ma

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Urząd Oświaty Żytomierskiej Miejskiej Rady Управління освіти Міської ради м. Житомира

1979
Szkoła ma swoje szkolne tradycje i dobre stosunki między rodzicami, uczniami a administracją szkoły. Bierze udział w kulturowym i sportowym życiu miasta. Dba o dobrym zewnętrznym wyglądzie szkoły. Opiekuje się emerytami, którzy przeżyli drugą wojnę światową i sierotami z Domu Dziecka. Organizowuje różne uroczystości ku najważniejszym świętom państwowym oraz akcje pomocy. Dużo wagi nadaje nauczaniu języka polskiego.
Żytomierz znajduje się około 700 km od granicy z Polską. u mieszka dużo Polaków oraz ludzi polskiego pochodzenia, którzy chodzą do Katedry pod wyzwaniem św. Zofii w Żytomierzu lub do Kościoła Seminaryjnego pod wyzwaniem św. Jana z Dukli. Jest jeszcze kapliczka na Krosznie. Dużo dzieci jeździ na wakacje do Polski, a zdolna młodzież pomyślnie zdaje egzaminy i studiuje w Polsce. Na terenie działają różne polskie organizacje, zespoły wokalne i taneczne, które promują polską kulturę i dbają o język. Rodzice mogą uczyć swoich dzieci języka polskiego podczas zajęć fakultatywnych w szkole. Dużo ludzi składa dokumenty na Kartę Polaka. Zainteresowanie kulturą, historią i językiem polskim jest duże.

- 2017/18-

To można zrobić w każdej chwili. Nauka jest za darmo.

Szkoła wydaje świadectwa dojrzałości po ukończeniu szkoły, a na zakończenie roku szkolnego cenzurkę.

Tak. Rada Rodziców pewni kontrolę nad wyglądem i wynikami w nauce uczniów, nadaje charytatywną pomoc uczniom, kupuje odpowiedni sprzęt. Rada Rodziców jest członkiem Rady Szkoły, do której wchodzą nauczyciele i dzieci.