Data aktualizacji: 2018-03-06

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): irenasendlers.polishschool@yahoo.co.uk

Joanna Radecka-Pieszczyńska

Hanna Lica

Zarząd Polskiej Szkoły Im. Ireny Sendlerowej Bricknell Primary School Bricknell Avenue Kingston-upon-Hull HU5 4ET Hull

Głównym założeniem naszej szkoły jest nauczanie języka ojczystego, tak by dzieci nie straciły swoich bilingwistycznych zdolności lub adekwatnie: by wraz z upływającym na emigracji czasem, nie utraciły zdolności używania języka polskiego.W centrum naszych zainteresowań są polskie dzieci, młodzież i dorośli, pragnący rozwijać swoją znajomość języka polskiego (od nauczania początkowego, poprzez GCSE Polish aż do zdobycia A Level Polish, czyli polskiej matury zagranicą); historii Polski, elementów geografii oraz języka angielskiego (dla dorosłych).W Polskiej Szkole odbywają się również zajęcia poświęcone kulturze i polskim tradycjom. Do naszej Szkoły przychodzi także czasami ksiądz, który prowadzi lekcje religii. Dzieci, które nie uczęszczają na lekcje religii mają w tym czasie zajęcia z języka polskiego.

Kingston Upon Hull to miasto portowe i przemysłowe.

Ze względu na swoją lokalizację miasto Hull przez wiele lat tylko w bardzo małym stopniu miało do czynienia z obcokrajowcami, co niestety utrudnia obecnie process integracji.

W Hull mieszkał słynny działacz na rzecz zniesienia niewolnicta William Wilberforce.

Atrakcją turystyczną Hull jest przepiękne i oferujące wiele atrakcji oceanarium The Deep.

- 2017/18150

1. Osobiście w soboty o godz. 9.15 lub mailem (na adres irenasendlers.polishschool@yahoo.co.uk)

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach od 9:00 do 13:00; od  września do lipca z przerwami wakacyjnymi zwanymi "half term" w miesiącach: październiku, grudniu, lutym kwietniu, czerwcu.

Świadectwa ukończenia roku szkolnego honorowane przez Polską Macierz Szkolną.

Zarząd Szkoły

Tak; pomaga w organizowaniu imprez szkolnych oraz w poszukiwaniu sponsorów.