Data aktualizacji: 2018-08-08

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): info@polskaszkolaglasgow.co.uk

Lucyna Gil

Paweł Porański

Polska Szkoła Glasgow C.I.C. Lucyna Gil Paweł Porański 3 Boon Drive G15 6BT Glasgow

Szkoła realizuje podstawę programową dla uczniów polskich za granicą.W szkole dzieci i młodzież uczą się języka polskiego, poznają historię i geografię Polski, mają wiele okazji do obcowania z rodzimą kulturą i tradycją.
Polska Szkoła w Glasgow proponuje swoim uczniom zajęcia w następujących grupach:

• Grupa przedszkolna-  czterolatki
  • Klasy 0-3- nauczanie zintegrowane (nauka pisania, czytania,elementy historii Polski, przyroda, kultura i muzyka)
  • Klasy 4-7 nauczanie j.polskiego, historii Polski i geografii Polski
  • Kurs GCSE oraz A-level – nauczanie języka polskiego jako obcego

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i oddanych pracy z dziećmi nauczycieli. Zapewniamy ciekawą tematykę zajęć i aktywizujące metody nauczania dostosowane do poziomu i potrzeb danej grupy wiekowej. Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i kursach doskonalących.

Nasi najmłodsi uczniowie oprócz nauki, biorą udział w różnego rodzaju zabawach, grach dydaktycznych, które rozwijają ich umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu. W ten sposób, bawiąc się, poznają język polski i polską kulturę.

Uczniowie klas starszych doskonalą swoją znajomość języka polskiego, poznają historię i geografię Polski, poznają kulturę i tradycje ojczystego kraju. Pozwala im to później w praktyczny sposób wykorzystać nabyte umiejętności , gdy przystępują do GCSE i A-level z języka polskiego jako języka obcego.

Uczniowie podczas zajęć piszą i czytają po polsku, rozmawiają po polsku, uczestniczą w dyskusjach, poznają polską literaturę, spotykają się z ciekawymi ludźmi.

Polska Szkoła w Glasgow prowadzi także zajęcia dodatkowe, rozwijające zainteresowania i zdolności uczniów, w czasie których uczniowie mogą poznawać język, literaturę, kulturę inaczej niż na lekcjach: śpiewają polskie piosenki, tańczą polskie tańce narodowe, robią ozdoby świąteczne, przygotowują szkolne akademie, redagują szkolną gazetkę.

Uczniowie biorą udział w wycieczkach, biorą również udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych, w których osiągają liczne sukcesy.

Zajęcia w naszej szkole to nauka poprzez zabawę!

- 2017/18270

Dzieci można zapisać drogą mailową, telefonicznie oraz osobiście w budynku szkoły.

Zapisy trwają cały rok

Zajęcia rozpoczynają się w pierwszą sobotę września, a kończą w trzecią bądź czwartą sobotę czerwca.

Szkoła wydaje własne świadectwa.

Nauczyciele zatrudnieni są przez szkołę. Kilku nauczycieli jest samozatrudnionych.