Data aktualizacji: 2012-09-25

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +74952311702

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): sekretariatspwm@wp.pl

Szkolne Punkty Konsultacyjne i inne placówki prowadzone/nadzorowane przez ORPEG

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG).

ul. Rolna 175

Organ prowadzący szkołę: Minister Edukacji Narodowej

1968

Szkoła prowadzi nauczanie uzupełniające (edukacja wczesnoszkolna, język polski, wiedza o Polsce). Spotkania odbywają się 1 raz w tygodniu - w czwartek, piątek lub sobotę, w salach lekcyjnych znajdujących się w budynku mieszkalnym Ambasady RP w Moskwie. W procesie nauczania wykorzystywane są częściowo podręczniki krajowe, a docelowo obowiązujący będzie podręcznik internetowy "Włącz Polskę". Do szkoły uczęszczają dzieci w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Są to zarówno dzieci pracowników delegowanych do pracy za granicą, dzieci polonijne, które mają obywatelstwo polskie oraz te, które chcą uczyć się w języku polskim. Wszystkie dzieci równolegle uczęszczają do szkół kraju zamieszkania, gdzie realizują podstawowy obowiązek szkolny.

Moskwa jest stolicą Federacji Rosyjskiej, a jednocześnie największym miastem Rosji, liczącym ponad 11 mln. mieszkańców. Na terenie Moskwy działają organizacje polonijne.

- 2017/18-

Nauka jest bezpłatna.

Świadectwa Ministerstwa Edukacji Narodowej z zaznaczeniem, że świadectwo to jest ważne łącznie ze świadectwem szkoły lokalnej.

W szkole działa Rada Rodziców, której zasady funkcjonowania określa statut szkoły. Dodatkowo wspomaga ona finansowo i organizacyjnie szkołę. Rada Rodziców prowadzi aktywną działalność wspierającą proces dydaktyczno-wychowawczy, organizuje imprezy szkolne, np. bale karnawałowe, imprezy otwarte typu Dzień Dziecka, spotkanie wigilijne, śniadanie wielkanocne, funduje nagrody, bilety do kina i teatru, dofinansowuje imprezy klasowe, bibliotekę. Zgłasza wnioski i inicjatywy mające podnieść efektywność pracy szkoły.