Data aktualizacji: 2014-02-23

- w języku polskim *Barskie Rejonowe Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie Polaków
- w języku lokalnym *Барське районне культурно-освітнє товариство поляків
Miejscowość *Bar

Ukraina

Ulica, nr domu*ul. Krzywonosa 16

23000 Bar

Winnicki okręg konsularny

(00-38) (04341) 2-23-14

Faks (z numerem kierunkowym kraju) (00-38) (04341) 2-23-14

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): bar_polonia@ukr.net

g.michalska

Barskie Rejonowe Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie Polaków
ul. Krzywonosa 16
23000 Bar

Nauczanie języka polskiego przy Barskim Rejonowym Kulturalno- Oświatowym Stowarzyszeniu Polaków odbywa się w różnych formach i na wielu pziomach. Najmłodsi, czyli dzieci w wieku od 4 do 7 lat, uczą się języka w przedszkolu numer 8 w Barze.
Młodzież w wieku od 8 do 11 i od 12 do 16 lat mają zajęcia w grupach językowych w szkołach nr.1,2 i 3. Młodzież w wieku od 16 do 19 lat oraz grupy dorosłych uczą się w lokalu Barskiego RKOSP przy Szkole nr.2 w Barze.Zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach indywidualnych.

Bar to niewielkie miasto położone na wschodnim Podolu, mocno związane z historią Polski poprzez wydarzenia powiązane z zawiązaniem konfederacji barskiej.Obecnie miasto liczy około 16 tysięcy mieszkańców.Wielu z nich to osoby o polskich korzeniach, tworzący prężnie działającą organizację polonijną, którzy z prawdziwą pasją badają historię swojego miasta.

- 2017/18-