Data aktualizacji: 2013-02-20

5641 S 73rd Ave

Summit Il 60501

USA

Polska Szkoła Sobotnia im. Henryka Sienkiewicza istnieje już od ponad 40-tu lat. Szkoła szczyci się swoim katolickim profilem i wiernością polskiej tradycji i kulturze. Dzieci uczęszczające na naukę religii przygotowują sie do Sakramentów Świętych w języku polskim. Nasi nauczyciele i katecheci dbają o duchowy rozwój dzieci oraz o kultywowanie pięknych polskich tradycji.

Szkoła działa przy parafii Świętego Józefa w Summit (5641 S. 73rd Ave, Summit, Il). Zajęcia prowadzone są w soboty w systemie dwuzmianowym dla klas 0 do 3-ciej gimnazjalnej, jak również dla przedszkolaków od czwartego roku życia. Zajęcia dla zmiany I-szej rozpoczynają się o godz. 8:15 rano, natomiast dla zmiany II-giej o godz. 12:30 po południu. Zejęcia religii są przed lub po lekcjach szkolnych.

Szkoła im. Henryka Sienkiewicza realizuje ambitny program nauczania, wypracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń szeregu pedagogów. Program ten jest dostosowany do realiów placówki edukacyjnej na obczyźnie. Nasi gimnazjaliści podchodzą do matury, jak również do egzaminów certifikacyjnych przed Państwową Komisją Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Wielu otrzymuje zaliczenia wymogów językowych na uniwersytetach w USA.

- 2017/18-