Data aktualizacji: 2018-09-10

Polish Cultural Centre Grimsby

Philip Grove

DN35 9DL Cleethorpes

Zasadniczym celem szkoły jest nauka języka polskiego, historii, geografii i religii. Oprócz tego uczniowie uczestniczą w zajęciach artystyczno - plastycznych. Zajęcia odbywają się w soboty w godz. od 9:00 do 12:45.

Szkoła jest  organizacją non profit - co oznacza, ze wszystkie środki finansowe szkoły są przeznaczone na realizację celów określonych w statucie szkoły i na finansowanie działalności szkoły. Szkoła głównie finansowana jest ze składek rodziców, a od roku 2014 otrzymuje również wsparcie finansowe od Stowarzyszenia Wspólnota Polska

Grimsby jest średniej wielkości miastem portowym położonym w Lincolnshire, mieszka tu spora liczba Polaków, szacuje się, że około 1000 osób, od 2012 roku działa Polska Szkoła Grimsby, w każdą niedzielę odbywają się msze św w parafii St, Pius. Grimsby słynie z tego, że w jednym z jego parków znajduje się pomnik niedźwiedzia Wojtka.

- 2017/1853

Telefonicznie lub bezpośrednio w siedzibie szkoły.

Najlepiej zapisać dziecko do końca czerwca na kolejny rok szkolny, ale jeżeli zachodzi taka potrzeba i szkoła dysponuje wolnymi miejscami rodzić może zapisać dziecko w ciągu roku szkolnego.

Zajęcia rozpoczynają się w drugą sobotę września a kończą się w ostatnią sobotę czerwca.

Szkoła nie wydaje żadnych zaświadczeń ani świadectw, tylko pamiątkowe dyplomy.

Dyrektor, na zasadach określonych w statucie szkoły.
Przy szkole działa Rada Rodziców, która aktywnie działa na rzecz szkoły.