Data aktualizacji: 2018-11-05

Sagamihara-Shi,

Kanagawa-Ken

Japonia

Szkoła działa przy Stowarzyszeniu Polonijnym RAZEM. Zajęcia odbywają się w soboty 2-3 razy w miesiącu. W roku szkolnym 2017/2018 jest osiem  grup uczniów:

Klub Malucha (zerówka)  4-6 lat, szkoła podstawowa klasy I-VI, gimnazjum klasa I, Zajęcia w naszej szkole to głównie język polski z elementami historii, kultury i tradycji polskiej.

Szkoła powstała z inicjatywy aktywnych rodziców działających w Stowarzyszeniu Polonijnym RAZEM. Do szkoły uczęszczają dzieci z rodzin polskich i polsko-japońskich z Tokio, Yokohamy, Saitamy i przyległych prefektur. Szkoła jest finansowana przez Stowarzyszenie Polonijne RAZEM, głównie ze składek członków.

- 2017/1824
              - 2018/1926

Poprzez kontakt ze Stowarzyszeniem Polonijnym RAZEM lub nauczycielką umawiany jest termin rozmowy. Po rozmowie dziecko jest przydzielane do odpowiedniej grupy.Szkoła ma charakter nieformalny. Zapisy są przyjmowane przez cały rok. Szkoła jest otwarta także na dzieci obywateli polskich czasowo przebywających w Japonii oraz z rodzin mieszanych.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu i/lub po konsultacji z nauczycielem.

Wrzesień- czerwiec

Szkoła ma charakter nieformalny, wydaje tylko pamiątkowe dyplomy przez Stowarzyszenie Polonijne RAZEM.

Zarząd Stowarzyszenia Polonijnego RAZEM.
Rodzice są członkami Stowarzyszenia Polonijnego RAZEM, które nadzoruje i finansuje działalność szkoły.