Data aktualizacji: 2014-06-27

- w języku polskim *Szkoła im.Jana Pawła II i Kursy Licealne im. Adama Mickiewicza
- w języku lokalnym *
Miejscowość *Montreal

Kanada

Ulica, nr domu*7244 Hamilton

H4E 3E1

Montreal

01 514-762-2922

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkolajp2@citinet.net

Polska Rada Szkolna

1986

Pointe-Claire to zachodnia część Montrealu. Mieszka tu wiele młodych polskich rodzin. Znaczna część Polonii w tym rejonie to emigranci lat 80-tych. W naszej szkole mamy uczniów urodzonych już w Kanadzie (98%). Pochodzą często z rodzin mieszanych i dla wielu język polski jest drugim lub nawet trzecim językiem (po angielskim i francuskim).

- 2017/18-

Świadectwo ukończenia roku nauki na zakończenie szkoły: dyplom ukończenia szkoły

Komisja Rekrutacyjna (2 osoby z grona pedagogicznego oraz 1 osoba z Komitetu Rodzicielskiego) przeprowadza rozmowy i opinijuje kandydatury, ktore ostatecznie są zatwierdzane przez Polską Radę Szkolną
Rada Rodziców u nas tradycyjnie Komitet Rodzicielski odgrywa istotną role w życiu szkoły - rodzice szkołę założyli i zorganizowali, organizują dyżury na koryarzu klas młodszych, sprzedaż ciasteczek na przerwie, prowadza bibliotekę szkolną, zdobywają fundusze na zorganizowanie szkolnej wycieczki czy szkolnej choinki, organizują Bal Absolwentów.