Data aktualizacji: 2015-06-17

- w języku polskim *Polska Szkola Sobotnia im. Jeremiego Przybory w Welwyn Garden City
- w języku lokalnym *Jeremi Przybora Polish Saturday School in Welwyn Garden City
Miejscowość *Welwyn Garden City

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Holwell Road

AL7 3RP

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola@pss-wgc.co.uk

Szkola prowadzona jest przez Zarzad Szkoly skladajacy sie z 5 osob. Adres do korespondencji: 11 Creswick Court, AL7 3SX, Welwyn Garden City, UK

Celem Naszej Szkoły jest nauczanie przedmiotów ojczystych oraz wychowywanie w tradycji i kulturze polskiej. Nauka obejmuje język polski z elementami histori i geografi Polski. Program nauczania oparty jest o "Podstawę programową dla uczniów polskich uczących się za granicą" (MEN, 2010). Szkoła korzysta z podręczników autorstwa M. Pawlusiewicz. Szkoła obecnie prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 3-9 lat (klasy od przedszkolnej do czwartej). W Szkole dziala biblioteka, w której znaleść można pozycje dla dzieci i dorosłych. Szkola prowadzi kursy jezyka polskiego dla doroslych, skierowane szczegolnie do rodzicow naszych uczniow.
Welwyn Garden City to miasto w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn Hatfield. Leży 9 km na zachód od miasta Hertford i 34 km na północ od centrum Londynu.

- 2017/18-

Nabór na rok szkolny 2015/16 zostal zamkniety. Nie prowadzimy list oczekujacych.W celu zapisania dziecka do Szkoły należy, w wyznaczonym terminie, tj. podczas organizowanego Dnia Otwartego dokonac niezbednych formalnosci. Nalezy zapoznać się z Regulaminem Szkoły oraz wypełnić Formularz Rejestracyjny.  Czesne wynosi: za jedno dziecko -£150, dwoje dzieci - £250, troje -£320 za rok szkolny.

Świadectwa wewnątrzszkolne. Ocena opisowa.

Szkola zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli i asystentow nauczycieli. Nauczyciele naszej szkoły są wolontariuszami i sa zatrudniani przez Zarzad szkoly. Obecnie w szkole pracuje osmiu nauczycieli i dziesieciu asystentow.