Data aktualizacji: 2019-03-08

- w języku polskim *Polska Szkola Sobotnia im. Jeremiego Przybory w Welwyn Garden City
- w języku lokalnym *Jeremi Przybora Polish Saturday School in Welwyn Garden City
Miejscowość *Welwyn Garden City

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Holwell Road

AL7 3RP

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): szkola@pss-wgc.co.uk

Iwona Pniewska

Anna Zielinska

Szkoła prowadzona jest przez Zarząd Szkoły składający się z 5 osób w składzie:

Iwona Pniewska - Dyrektor

Anna Zielinska - z-ca Dyrektora,

Monika Scott- Skarbnik,

Anna Dyk - Sekretarz,

Hubert Dyk - Administrator.

Adres do korespondencji: 11 Creswick Court, AL7 3SX, Welwyn Garden City, UK

Celem Naszej Szkoły jest nauczanie przedmiotów ojczystych oraz wychowywanie w tradycji i kulturze polskiej. Nauka obejmuje język polski z elementami historii i geografii Polski. Program nauczania oparty jest o "Podstawę programową dla uczniów polskich uczących się za granicą" (MEN, 2010). Szkoła korzysta z podręczników autorstwa M. Pawlusiewicz, . Szkoła obecnie prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 4-12 lat (klasy od przedszkolnej do piątej).

Szkoła mieści się w budynku angielskiej szkoły podstawowej Holwell Primary School w Welwyn Garden City. Do dyspozycji uczniowie mają 7 w pełni wyposażonych sal lekcyjnych w nowo wybudowanej części szkoły, stołówkę, aulę i plac zabaw.

Welwyn Garden City to miasto w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Welwyn - Hatfield. Leży 9 km na zachód od miasta Hertford i 34 km na północ od centrum Londynu. Polacy na tym terytorium są silną grupą społeczną. Oprócz naszej szkoły, która jest niewątpliwe, ośrodkiem skupiającym lokalną polską społeczność, jest też prężnie działający polski Kościół. ponadto, w okolicznych miejscowościach również działają polskie szkoły, z którymi ściśle współpracujemy.

- 2017/18113
              - 2018/19127

Nabór na rok szkolny 2015/16 zostal zamkniety. Nie prowadzimy list oczekujacych.W celu zapisania dziecka do Szkoły należy, w wyznaczonym terminie, tj. podczas organizowanego Dnia Otwartego dokonac niezbednych formalnosci. Nalezy zapoznać się z Regulaminem Szkoły oraz wypełnić Formularz Rejestracyjny.  Czesne wynosi: za jedno dziecko -£150, dwoje dzieci - £250, troje -£320 za rok szkolny.

Zajęcia rozpoczynają się w trzecią sobotę września i trwają do ok połowy czerwca. Rok szkolny rozpisany jest na 30 sobót i uzależniony jest od angielskiego systemy edukacji.

Świadectwa wewnątrzszkolne. Ocena opisowa. Dyplomy ukończenia klasy.

Szkoła zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli i asystentów nauczycieli. Nauczyciele naszej szkoły są wolontariuszami i są zatrudniani przez Zarząd szkoły. Obecnie w szkole pracuje siedmiu nauczycieli i dziesięciu asystentów.