Data aktualizacji: 2019-07-10

- w języku lokalnym *Polish Educational Centre in Kent CIC
Miejscowość *Ashford ,Folkestone

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Kpc House 1st Floor /Unit 5 Canterbury Road Willesborough, Ashford, England,

TN24 0BP

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): nc.polskaszkolawashford@gmail.com

Natalia Czernichowska-Piatek

Natalia Czernichowska-Piatek

Polish Educational Centre in Kent cic

Kpc House
1st Floor /Unit 5
Canterbury Road Willesborough,
Ashford, TN24 0BP

Polska Szkola w Kent ma dwa odzialay w Ashford  i Folkestone.Ogólem W naszej szkole jest ponad 40 uczniów, 4nauczycieli, 2 pomocników oraz licznie i prężnie działające grono rodziców skupionych woków Komitetu Rodzicielskiego.

Jesteśmy szkołą gdzie uczniowie uczą się polskiego, geografii i historii Polski, recytują wiersze polskich poetów, śpiewaja polskie piosenki, biorą udział w konkursach pisarskich i malarskich. W ubiegłym roku uczennica naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim konkursie organizowanym na terenie Wielkiej Brytanii i dzięki temu nasza szkoła zaznaczyła swój ślad na mapie 145 polskich szkół działających w Wielkiej Brytanii.

Uczniowie naszej szkoły tak jak w tradycyjnej szkole odrabiają lekcje, czytają lektury, zdają egzaminy.

Szkoła nasza jest miejscem wyjątkowym, gdzie dzieci jak i rodzice nawiązują nowe przyjaźnie. Razem świętujemy polskie uroczystości i wyjeżdżamy na wycieczki, co daje nam radość bycia Polakiem.

Szkoła nasza stara się dostosować do zmieniających się czasów a jednocześnie utrzymać polską kulturę i tradycję. Staramy się dotrzeć do jak najliczniejszego grona Polaków poprzez tworzenie nowych ośrodków nauczania na terenie Kent .

Nasze placówki działaja na terenie  okregu Kent . Mieszka tu okolo 20 tys Polaków.

- 2018/1930
              - 2019/20-

Dzieci można zapisać do szkoły w każdym semestrze ,poprzez wypełnienie formy zgłoszeniowej dostępnej na stronie szkoły.

Zapisy dokonywane sa przez cały rok szkolny.

Zajęcia rozpoczynaja się w drugim tygodniu września a kończa się w pierwszym tygodniu lipca każdego roku.

Na zakończenie roku szkolnego szkoła wydaje świadectwa wydawane przez szkołę zaświadczające o uczestnictwie w zajęciach szkolnych w Polskie Szkole w Kent.

Nauczyciele są zatrudniani przez Dyrektora szkoły na podstawie umowy-zlecenie.

Przy szkole działa KR(Komitet Rodzicielski) który wspiera szkołe poprzez organizowanie imprez szkolnych.