Data aktualizacji: 2013-08-06

Ulica, nr domu*24 Larkfield View Lucan

Polska Ambasada RP w Dublinie

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): info@fermatamusicschool.com

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Jesteśmy pierwszą szkoła muzyczna w Irlandii o polskich korzeniach. Oferujemy najwyższą jakość edukacji muzycznej w oparciu o sprawdzone polskie artystyczne ramy, znane na całym świecie metody SUZUKI czy KODALY, oraz najnowsze wymogi edukacji muzycznej Royal Irish Academy of Music.

FERMATA realizuje założenia programowe opracowane przez Centralny Ośrodek Pedagogiczny Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie, oraz program zgodny z wymogami irlandzkich placówek artystycznych. Całość wzbogacona autorskimi programami nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Szkoła nie posiada statusu szkoły powszechnej, w związku z tym egzaminy odbywają się w Irlandzkich Szkołach Muzycznych zgodnie z wytycznymi irlandzkiego programu edukacji muzycznej i artystycznej (The Royal Irish Music Academy).

Nasi uczniowie biorą udział w koncertach, popisach, egzaminach wewnętrznych lub zewnętrznych
irlandzka szkoła muzyczna ( nieobowiązkowo ). Ponadto przygotuwujemy do egzaminów maturalnych, zarówno do części teorytecznej, jak praktycznej.

Naszą misją jest zostanie centrum kulturowym dla polskich dzieci i rodziców, miejscem gdzie nie tylko można nauczyć się grać, ale również spotkać w miłym towarzystwie, wypowiedzieć artystycznie, posłuchać muzyki , podziwiać osiągnięcia i tych młodszych i tych starszych talentów i porozmawiać...........o wszystkim.

Dublin to stolica i centrum kulturowe Irlandii skupiające największą ilość polonii. W związku z tym istnieje tu ogromne zapotrzebowanie na funkcjonowanie szkoły o profilu muzycznym i możliwość kształcenia w oparciu o polskie standarty lokalnej społeczności polskiej.

- 2017/18-

Dziecko można zapisać przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stonie szkoły lub telefonicznie
. Opłaty za nukę są zależne od rodzaju wybranego kursu. Za jeden semestr szkolny 2013/ 2014 - 18 tygodni, ceny wynoszą od 360 do 540 euro

Szkołą wydaje świadectwo ukończenia danej klasy na koniec roku szkolnego.

Nauczycieli zatrudnia dyrektor szkoły. Każdy nauczyciel prowadzi własną działalnoś gospodarczą