Data aktualizacji: 2013-08-21

Miejscowość *Edynburg

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja):

Polskie Centrum Kultury i Edukacji im. Fryderyka Chopina w Edynburgu

Nasze podejście do nauczania oparte jest na wnioskach płynących z obserwacji dzieci wielojęzycznych i metodach nauczania języków dziedziczonych wypracowanych w ciągu ostatnich 30 lat w krajach zachodu. Kształcenie polskich dzieci jest dla nas misją, której głównym celem jest rozwinięcie pełnej kompetencji językowej w zakresie języka polskiego poprzez pracę z różnymi gatunkami tekstów, różną tematyką i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych środków. Zadanie to realizujemy na lekcjach języka polskiego, jak i historii i geografii, starając się, gdzie tylko to możliwe, budować na zajęciach bloki tematyczne. Kształcimy młodych ludzi tak, by byli ciekawi świata, świadomi swojej wartości, zdolni do wyrażania własnego zdania, aby potrafili samodzielnie określić swoje miejsce w świecie i byli w stanie wyrazić płynnie swe myśli w mowie i piśmie w ojczystym języku rodziców!
.

- 2017/18-