Data aktualizacji: 2018-10-12

- w języku lokalnym *Polish School Killarney
Miejscowość *Killarney

Irlandia

Ulica, nr domu*New Road (budynek Monastery Presentation NS)

Co.Kerry

Dublin

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polskaszkolawkillarney@wp.pl

prywatna Polish School Killarney

Torc House

Upper Park Road

Killarney, CO. Kerry

Misją szkoły jest niesienie pomocy w nauce języka polskiego oraz szeroko pojęte propagowanie języka polskiego, kultury i tradycji wśród dzieci i młodzieży polskiej mieszkających w Irlandii. Na lekcjach realizowany jest uzupełniający program nauczania z zakresu języka polskiego, historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie. Od początku istnienia, dewizą naszej szkoły jest wysoki poziom nauczania oraz nastawienie na indywidualizację w podejściu do ucznia, tak aby każde dziecko mogło wykorzystać cały swój potencjał. Podczas lekcji łączymy naukę i zabawę, bo wierzymy,że tylko w takich, przyjaznych i niewymuszonych warunkach, dzieci uczą się języka ojczystego dużo szybciej i z prawdziwą przyjemnością. Nauczyciele pracujący w naszej szkole mają przygotowanie pedagogiczne, wysokie kwalifikacje, ale przede wszystkim są pasjonatami swojej pracy.

- 2017/18131
              - 2018/19147

Do klasy pierwszej przyjmujemy dzieci, które w danym roku szkolnym ukończyły 7 lat. Wszystkie pozostałe przypadki są rozpatrywane indywidualnie, na podstawie dokumentów uzyskanych w innych szkołach sobotnich lub szkołach w Polsce. Coroczna rekrutacja odbywa się od początku kwietnia do końca sierpnia. Aby zapisać dziecko do Polskiej Szkoły w Killarney, należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej szkoły, wypełnić go i odesłać go drogą emailową na adres: polskaszkolawkillarney@wp.pl lub przynieść osobiście do szkoły. Każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone, a informacja zwrotna odesłana w ciągu 7 dni roboczych. Rodzice lub opiekunowie zapisujący dziecko do szkoły, są zobowiązani do zapoznania się regulaminem szkoły i jej założeniami.

Zajęcia rozpoczynają się corocznie w drugą sobotę wrzesnia a kończą w czwartą sobotę czerwca.

Szkoła wydaje świadectwa; dokument ten zawiera najważniejsze informacje o osiągnięciach edukacyjnych dziecka na danym etapie edukacyjnym.

Dyrektor szkoły, poprzez rozmowy kwalifikacyjne.
Nie działa